Владика Йосиф (Мілян): Наша Церква не дозволяє священикам балотуватися до державних органів влади всіх рівнів 21.10.2010

Про це під час прес-конференції у Києві повідомив Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ. При цьому він пригадав присутнім, що відповідне рішення щодо цього питання було прийнято Синодом ще у 2004 році. Про можливість участі священиків у виборчому процесі говорить Постанова №7 Двадцять третьої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви, що відбулася в Яремчі 8-9 червня 2004 року.

«Я можу сказати, чому наші священики не йдуть на вибори, − зазначив Владика Йосиф. – Сьогодні виборчий процесс – це партії. У такому разі священик стає на бік певної партії. А це може призвести до роз’єднання у парафії».

Водночас, на думку Владики Йосифа, священики не беруть безпосередньо участі у передвиборчих акціях, коли супроводжують молитвою певні зібрання, на яких присутні вірні їхньої Церкви: «Відмовляти від того, щоб супроводжувати молитвою, не годиться, бо серед цих людей є християни, а молитися – це одне з головних завдань душпастиря», − сказав Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

У прес-конференції «Для чого священнослужителі йдуть на вибори?», що відбулася 19 жовтня в інформаційно-аналітичній агенції «Главком», також взяли участь протоієрей Григорій Коваленко, голова синодального Інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви (у єдності з Московським патріархатом), та доктор богослов’я, професор Київської богословської академії Української Православної Церкви Київського Патріархату Дмитро Степовик.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.