У Римі проходить Спеціальна асамблея Синоду Єпископів Католицької Церкви. 11.10.2010

Від 10 до 24 жовтня 2010 року у Ватикані проходить Спеціальна асамблея для Близького Сходу Синоду Єпископів Католицької Церкви. Її тема: «Католицька Церква на Близькому Сході: спільність та свідчення». До участі у роботі Асамблеї запрошені представники УГКЦ: Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, та Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Їх, разом з чотирнадцятьма іншими кардиналами, архиєпископами, єпископами та священиками, окремо запросив Вселенський Архиєрей Венедикт ХVІ.

Про скликання Синоду Єпископів для Близького Сходу Папа Венедикт ХVІ оголосив у вересні минулого року, приймаючи Патріархів та Верховних Архиєпископів Східних Католицьких Церков. А 10 жовтня у ватиканській базиліці Святого Петра понтифікальною Службою Божою Вселенський Архиєрей, у співслужінні зі 167 синодальними отцями та 79 священиками (які допомагають у роботі Синоду), урочисто відкрив цей Синод, − повідомляє українська секція Радіо Ватикан.

Після прочитання євангельського уривку, призначеного на цю урочистість, Папа Венедикт ХVІ виголосив проповідь. На початку він наголосив, що це євхаристійне богослужіння, що є найкращим виявом подяки Господеві, має одну особливість, адже біля гробу святого апостола Петра, навколо Єпископа Риму, вперше з’єдналися в Синодальну асамблею єпископи Близького Сходу. Ця особлива подія виявляє зацікавлення усієї Церкви до Божого народу, який проживає у Святій Землі та на усьому Близькому Сході. Папа закликав учасників богослужіння скласти щиру подяку Богові за те, що дозволив, щоб, незважаючи на різноманітні історичні труднощі та непорозуміння, на теренах Близького Сходу християни були завжди присутніми. На цих землях єдина Христова Церква виявляється у різноманітності літургійних, духовних, культурних і дисциплінарних традицій шістьох Східних Католицьких Церков свого права, як також і Латинської Церкви.

Тоді Вселенський Архиєрей підкреслив, що спасіння є загальним, але проходить через визначене, історичне посередництво: посередництво ізраїльського народу, яке згодом стає посередництвом Ісуса та Церкви. Папа пригадав, що регіон Близького Сходу є землею Авраама, Ісаака та Якова, землею вигнання та повернення із нього, землею святині та пророків, землею, де народився від Діви Марії Ісус, де Він жив, помер та воскрес, є колискою Церкви, яку заснував Христос, щоб несла Євангеліє аж до країв землі. Ми, християни, дивимося на Близький Схід саме такими очима, у перспективі історії спасіння. І саме ці мотиви спонукали Святішого Отця прийняти пропозицію Патріархів та Єпископів скликати Синодальну асамблею, щоб спільно призадуматися над теперішнім та майбутнім вірних, які проживають на теренах Близького Сходу.

«Дивитись на ту частину світу з Божої перспективи – означає визнавати у ній «колиску» всеохопного задуму спасіння у любові, таїнства спільності, яке здійснюється у свободі, а тому просить у людей відповіді», – наголосив Вселенський Архиєрей, додаючи, що Авраам, пророки та Пречиста Діва Марія є прикладом такої відповіді, яка, однак, має своє завершення в Ісусі Христі, Сині цієї землі, але який зійшов з неба.

Продовжуючи проповідь, Папа вказав, що мета цих синодальних засідань є, передусім, душпастирською. Робота Синоду скерована на свідчення християн Близького Сходу на особистому, сімейному та суспільному рівні. А це вимагає зміцнити їхню християнську ідентичність через Літургію Слова та Святі Таїнства. Бажанням Папи, як зрештою й усіх, є те, щоб вірні Близького Сходу відчували радість від того, що живуть на Святій Землі, землі, яка є благословенною завдяки земному життю на ній Ісуса Христа.

Закінчуючи проповідь Папа наголосив, що гідно жити на власній землі – це, передусім, фундаментальне право людини, тому необхідно сприяти мирові та справедливості, які є необхідними для розвитку усіх мешканців того регіону. Саме тому усі покликані зробити свій внесок у це діло. А далі Святіший Отець закликав присутніх ввірити працю Спеціальної асамблеї для Близького Сходу Синоду Єпископів Католицької Церкви численним святим тієї благословенної землі, просячи також у Пресвятої Богородиці ласк для того, щоб праця синодальних отців принесла добрі плоди для майбутнього Близького Сходу. «Мир тобі, твоєму домові й усьому, що твоє», – цими словами побажання із старозавітної першої книги Самуїла Святіший Отець закінчив свою проповідь.

Департамент інформації УГКЦ

за матеріалами Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.