У Лондоні і Дубліні зростає кількість парафіян УГКЦ. 27.09.2010

За останній час у Лондоні парафія УГКЦ сильно розрослася. Про це в інтерв’ю для Департаменту інформації повідомив Апостольський адміністратор для екзархату УГКЦ у Великобританії та Апостольський візитатор для Ірландії Владика Гліб (Лончина).

За словами Валики Гліба, це відбувається завдяки українцям, які приїхали в Англію за останні 15-20 років. «Тож, щонеділі маємо до тисячі людей на двох Службах Божих. Я вже не кажу про Великдень чи Різдво, коли до нас приходить до восьми тисяч», – зазначив Апостольський адміністратор.

Проте в Ірландії, за інформацією владики, набагато менше українців. Але там тільки нова еміграція. Офіційно їх десь вісім тисяч.

«У Дубліні маємо каплицю, де служимо щонеділі. Приходить десь до сотні людей. Та, гадаю, їхня кількість зростатиме, бо раніше Служба Божа була вполудне, а це людям не дуже вигідно. Тепер ми маємо свою каплицю, і можемо служити вранці. Помітно, як людей з кожною неділею збільшується», – сказав Владика Гліб.

На думку Апостольського адміністратора, поки рано робити висновки про те, чи остання хвиля міграції – це негативне, чи позитивне явище.

«Еміграція – феномен не тільки наших часів, а й всіх часів, епох історії. Люди з різних причин емігрують. Сьогодні важко сказати, є позитивною чи негативною остання хвиля міграції для України. Наразі є багато негативних моментів, водночас багато й позитивних. Якщо родина розділена, то, звісно, це негативно, а якщо ціла родина проживає за кордоном, то що тут поганого? Люди мають можливість побачити дещо інший світ, багато нового. Ці знання вони можуть використати в Україні, коли сюди повернуться», – каже Владика Гліб.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.