Синод не лише аналізував стан міграції, але й працював над програмою відповіді Церкви, – Владика Йосиф (Мілян). 27.09.2010

У Дзеркальному залі Львівського Національного університету ім. Івана Франка 24 вересня 2010 року відбулась дискусія на тему «Перспективи євродіалогу у міграційній сфері: участь Церкви». Нею завершилася 10-денна німецько-українська програма вивчення досвіду міграції, яку спільно з німецькими колегами фонду Реновабіс, ініціювала і провела Комісія у справах мігрантів УГКЦ.

«Мета підсумкової панельної дискусії – обговорити досвід, набутий нашими німецькими колегами, визначити напрямки подальшої співпраці, поглибити євродіалог між Україною та країнами ЄС, до яких власне й виїжджає багато українців», – зазначив на початку розмови Григорій Селещук, голова Комісії у справах мігрантів. Унікальна можливість спілкування під час зустрічі дозволила фахівцям обмінятися думками щодо багатьох питань, які провокує непросте сьогодення. У ході бесіди було озвучено також позицію Церкви стосовно явища міграції.

Модератором заходу був Андрій Васькович, президент «Карітас України», організації, яка давно працює в міграційній ділянці, провадить серйозну аналітичну роботу, покликану виявити потреби і можливості українців, які перебувають тут, виїжджають звідси чи повертаються сюди. Андрій Васькович зазначив, що зараз у світі існує понад 190 млн. мігрантів. За даними «Карітасу», українська ситуація вимірюється чотирма з половиною мільйонами осіб, які покинули межі рідної землі.

Проблема міграції – головна тема цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ. Виступаючи перед учасниками дискусії, Владика Йосиф (Мілян), Керівник Пасторально-місійного відділу Української Греко-Католицької Церкви, зазначив: «Синод не лише аналізував стан справи, але й працював над програмою відповіді Церкви на українські міграційні процеси. Як відомо, міграційний рух належить до тих феноменів, що супроводжує людство від самого початку його існування. Коли ж мова йде про особливість проявів цього руху сьогодні, то треба в першу чергу відзначити його масовість. Передбачити розвиток міграційного руху надто важко або взагалі неможливо, оскільки існують різні його причини. Однак, щоб він не вийшов з-під контролю, багато державних та наукових інституцій різних країн, а передовсім Католицька Церква обрали стратегію постійного моніторингу та супровід мігрантів через духовний провід й соціальне служіння».

Нагадаємо, мета діяльності Комісії УГКЦ у справах мігрантів – бути каталізатором турботи Церкви про мігрантів, пам’ятаючи слова Ісуса Христа: «Я був чужинцем, і ви мене прийняли» (Мт. 25:35).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.