УГКЦ ГОТУЄТЬСЯ ДО УРОЧИСТОГО ПЕРЕНЕСЕННЯ МОЩІВБЛАЖЕННОГО СВЯЩЕННОМУЧЕНИКА ВЛАДИКИ МИКОЛАЯ ЧАРНЕЦЬКОГО

Постать владики Миколая Чарнецького і місце його поховання на Личаківському цвинтарі вже протягом тривалого часу притягує сотні паломників, які, сподіваючись на духовне і фізичне зцілення, звертаються до новопроголошеного блаженного з молитвами про заступництво перед Богом. Незабаром у Львові буде споруджено храм, що носитиме його ім’я, тож існує потреба перенесення мощів новомученика.

На прохання постулятора у справі канонізації блаженного Миколая Чарнецького владики Івана Хоми та генерального постулятора отців Редемптористів, надзвичайного і повноважного представника та наглядача Конгрегації канонізації святих отця Антонія Мараццо, Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар підтримав ініціативу тимчасового перенесення тліних рештків блаженного Миколая Чарнецького з Личаківського цвинтара до храму священномученика Йосафата, що по вулиці Замарстинівській.

Для здійснення ексгумації, розпізнання і перенесення тлінних рештків священномученика Миколая Чарнецького, Блаженніший Любомир спеціальним декретом призначив так званий трибунал у складі трьох осіб: делегата Глави УГКЦ єпископа-помічника Львівської Архієпархії УГКЦ Преосвященного Ігоря Возьняка, промотора справедливості отця Тараса Коцюби і нотаря — отця Петра Барана.

У п’ятницю, 12 квітня у архікатедральному соборі святого Юра відбулося урочисте прийняття присяг членів трибуналу, а також цілої низки осіб, котрі братимуть безпосередню участь у процесі перенесення мощей блаженного Владики Чарнецького до церкви отців Редемптористів. До складу цієї групи, окрім технічних експертів та працівників, ввійшли патологоанатом отець Василь Боянівський, завідувач судово-цитологічним відділенням при Бюро судово-медичної експертизи у Львівській області пані Любов Томащук, начальник Бюро судово-медичної експертизи пан Віктор Нартіков, численні учасники першого перезахоронення тлінних рештків блаженнішого Миколая з Кульпарківського на Личаківський цвинтар.

Кожний із учасників майбутнього перенесення рештків владики Чарнецького до церкви отців Редмптористів, поклавши руку на Євангелію, привселюдно пообіцяли виконувати свої обов’язки чесно і сумлінно. Ексгумація, розпізнання і перенесення заплановані на другу половину червня і практично співпадатимуть із першою річницею проголошення новомученика владики Миколая Блаженним.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.