Божественною Літургією розпочали навчання перші київські семінаристи УГКЦ20.09.2010

Божественною Літургією, що її відслужили у неділю у Києві, у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці неподалік Патріаршого собору Воскресіння Христового, розпочалося навчання для перших семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

Літургію очолив Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії. З ним співслужили Владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський, Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський, та Владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, та отці-викладачі новоствореного навчального закладу Церкви.

«Основа формування священика – це молитва, бо кожен з нас, священиків, є Христовий слуга, – зазначив Владика Йосиф (Мілян). – Справжній формаційний процес – не лиш у тому, щоби мати добрі оцінки і диплом з відзнакою. Для того, щоб бути добрим священиком, треба ласки і сили Божої, а вони приходять через молитву. Нехай ця молитва допоможе вам сформуватися у душпастирів».

Владика Йосиф зауважив, що сьогодні, у день офіційного відкриття Київської Трьохсвятительсьвої семінарії УГКЦ, буде освячена будівля закладу у Княжичах, в якій навчатимуться перші чотирнадцять семінаристів – різного віку і з різних екзархатів Сходу України. «Маємо ректора, виховників, весь штат, – за розкладом, за листком, згідно права», – пояснив Владика.

«Давно ми хотіли мати свою семінарію на Сході України, бо ці хлопці будуть виховуватися тут, матимуть відповідний спосіб мислення, – наголосив у своєму слові Екзарх Донецько-Харківський Владика Степан (Меньок). – Важливо не лише розпочати, а й закінчити навчання. Дай Боже, щоби ці чотирнадцять семінаристів отримали дипломи», – сказав Владика Стефан.

«Кожен семінарист – дуже особлива свічка, і треба її донести через усі роки навчання, щоб вона не згасла», – зазначив Владика Йосиф (Мілян) під час урочистого вручення пам’ятних «Молитвословів» кожному з перших київських семінаристів.

Після Літургії владики, члени ректорату та семінаристи переїхали до Княжич, де відбулося освячення приміщень новоствореної семінарії. Освячення семінарії здійснив Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ.

Нагадаємо, що новостворена між’єпархіальна Київська духовна семінарія Святих великих архиєреїв Василія Великого, Григорія Богослова і Йоана Золотоустого заснована згідно з Декретом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Блаженнішого Любомира від 3 червня цього року.

Рішення про створення між’єпархіального навчального закладу Церкви у Києві було ухвалено за результатами спільного засідання за участі Глави Церкви Блаженнішого Любомира з Владикою Степаном (Меньком), Владикою Василем (Івасюком), та Владикою Йосафатом (Говерою), яке відбулося 27 травня у Києві-Княжичах.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.