Церкви Центральної та Східної Європи говорять про мігрантів 17.09.2010

З 15 вересня в Центрі науки й культури богословського відділення Опольского університету що в польському містечку Камєнь Шльонський відбувається міжнародна екуменічна конференція «Міграція у Центральній та Східній Європі. Проблема примирення та співіснування культур».

У роботі екуменічної конференції беруть участь представники Римсько-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Православних Церков, Євангелічно-Лютеранської Церкви, а також представники Комісій у справах мігрантів в Європі (Брюссель), Польського національного бюро Верховного комісара ООН у справах біженців, Відділу міграційної політики Міністерства внутрішніх справ Польщі, різних суспільних та гуманітарних організацій, які займаються проблематикою міграції в Європі.

З благословення Блаженнішого Любомира Українську Греко-Католицьку Церкву представляють о. Василь Поточняк, генеральний секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ та о. Ігор Шабан, голова Комісії християнської єдності.

Крім пленарних засідань відбувся семінар на тему «Відношення церков до міграції». З доповіддю на цю тему виступив о. Василь Поточняк, який розповів про працю, яку розвиває УГКЦ у цьому напрямку дбаючи про душпастирську опіку греко-католицьких емігрантів у країнах Європи. Також о. Василь торкнувся проблеми адаптації й інтеграції мігрантів у нове для них культурне середовище.

Конференція організована міжнародною групою «Примирення — завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині».

До 18 вересня представники різних деномінацій розглядатимуть біблійні, богословські, пастирські, демографічні, економічні та політичні аспекти міграції у Європі.

Повідомив о. Ігор Шабан

Довідка:

Міжнародна екуменічна робоча група «Примирення» існує вже понад 10 років. Група об’єднує офіційних представників православних, лютеранських, римсько-католицьких та греко-католицьких Церков Центральної та Східної Європи. Декілька разів на рік представники цієї групи (делегати Церков) зустрічаються для обговорення сучасних екуменічних справ. Головною метою групи є досягнення примирення між народами та Церквами.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.