У День незалежності Глава УГКЦ закликав вірних у житті «керуватись Божими приписами, а не політичною кон’юнктурою». 25.08.2010

«Яке місце, коли відзначуємо це велике державне свято, чи інші подібні події, має молитва? Чому хочемо сьогодні молитися? І в якому намірі?», – такі запитання поставив у своєму Слові з нагоди Дня незалежності Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ. Його промову було прочитано 24 серпня, у День незалежності України, у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці під час Архиєрейської Божественної Літургії.

«На сьогоднішнє святкування нашої державності, нашої незалежності, треба дивитись не виключно земськими категоріями розуміння, але поняттями святої віри. А це на нас накладає дуже поважні зобов’язання», – вважає Предстоятель УГКЦ. Бо наша поведінка, наше зрозуміння громадянських обов’язків, на його думку, мусить бути побудованим на Божому законі. «Ціле наше громадянське життя має керуватись Божими приписами, а не політичною кон’юнктурою», – наголошує Предстоятель УГКЦ.

На практиці це накладає на кожного члена громади, незалежно від його статусу, «святий обов’язок дбати про добро ближнього». «Брак пошани до прав ближнього, з якої б це не було причини, – недбальства, лінивства, страху, шукання особистої вигоди, – противиться Божій волі, так само як підступне використовування людської немочі через корупцію, неправдомовність, маніпуляцію, обман чи їм подібне, задля осягнення своїх егоїстичних цілей», – застерігає Блаженніший Любомир.

Глава УГКЦ запрошує взяти в руки Святе Письмо і читати напімнення пророків, особливо Ісаї та Єремії. «Вони у свій час як речники Божої правди п’ятнували ці всі суспільні гріхи і напоминали власть імущих, що така поведінка доводить до руїни народ», – розповідає Блаженніший Любомир та при цьому зазначає, що їхнє навчання не втратило своєї актуальності і сьогодні. З цього вже бачимо, як важливим для нас, віруючих людей, є зрозуміння і сумлінне сповнення Божих заповідей. «Бо, як навчали всі пророки, Божу кару можна відвернути щирим розкаянням та зверненням до Господа Бога. Тому пам’ятаймо, що не чисто земські категорії, але Божий закон мусить стати основою нашої поведінки», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший Любомир свідомий, що сповнити цей Божий закон – не проста справа. «Але треба нам пам’ятати, що Бог, як добрий Отець, має нас у своєму серці», – зазначає він та пригадує біблійну історію про вихід ізраїльського народу з єгипетської неволі. «В мандрівці крізь пустиню з єгипетської неволі до обіцяної землі Господь годував свій нарід, зберігав від лютих звірів, захищав від ворогів, провадив своїм світлом вдень і вночі. Наше сьогоднішнє звернення до Небесного Отця, наша молитва нехай будуть пригадкою нам про цю Божу опіку і любов, яка не менше як колись діє в нашому житті, а також підставою нашої довіри і надії назавжди», – наголошує Глава УГКЦ.

Архиєрейську Літургію у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці відслужили Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, та Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, а також священики Київської архиєпархії УГКЦ. На завершення богослужіння всі присутні спільно помолилися молитву Митрополита Андрея (Шептицького) за український народ.

Святкування завершилося братолюбною трапезою та співом українських пісень.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.