10 днів тривала п‘ята ювілейна піша проща родин трудових мігрантів до Зарваниці. 19.08.2010

14 серпня до відпустового Марійського центру Зарваниця прибула піша проща родин мігрантів. 9 днів у дорозі у спеку та дощ звершували паломники свій шлях. Як повідомлялося раніше, паломництво благословив Блаженніший Любомир, яке очолили о. Василь Поточняк, виконавчий секретар Пасторально-місійного відділу УГКЦ, та о. Ігор Козанкевич, директор БФ «Карітас» Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

Отець Василь Поточняк, розпочинаючи цю духовну мандрівку, сказав: «Отримавши свободу, ми не зуміли її вберегти від тих, котрі правдою і неправдою загарбали собі маєтки та владу. Простий люд, а особливо інтелігенція: лікарі, вчителі, культурні діячі були змушені виживати. Таким чином економічні негаразди штовхнули безліч наших земляків на заробітки закордон. Українці Італії забажали якимось чином донести українському народові правду про свою тяжку заробітчанську долю. Сказати, що вони не хочуть залишатись там, бо їхня батьківщина і родина в Україні. І 2006 року 22 особи вирішили йти пішки із Самбора до Зарваниці, щоб дорогою молитись та свідчити. Також вони прагнули бути почутими українською владою, щоб та врешті задумалась – чому вона відпустила стільки людей і зовсім не цікавиться ними? Так все починалось».

350 прочан прибуло у Зарваницю, серед яких представники із 14 країн світу: Італії, Іспанії, Португалії, Росії, Греції, Чехії, Словаччини, США, Австрії, Польщі, Німеччини, Швеції, Канади, Франції, Англії, Ірландії та із 7 областей України: Львівської, Київської, Івано-Франківської, Тернопільської, Полтавської, Черкаської та Одеської, також прочани із Києва, Одеси. Наймолодшій учасниці, котра пройшла майже увесь шлях пішки, – 7 років, найстаршій – 79.

Паломників привітав Владика Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк). Опісля з урочистим гімном та запаленими свічками похід вирушив до центрального храму у Зарваниці, де було відслужено подячний Молебень до Пресвятої Богородиці.

Урочисту недільну Літургію відслужив Владика Йосиф (Мілян), голова Пасторально-місійного віділу УГКЦ. З ним співслужили єпископ Тернопільсько-Зборівський Василь (Семенюк), отці Василь Поточняк, Ігор Козанкевич та інші. У часі богослужіння було уділено єрейські та дияконські свячення. Після Літургії – архиєрейське благословення та свячення води, окроплення водою усіх учасників прощі.

«Хай нам ніколи не забракне зусилля шукати доброго і праведного, святого і Божого, досконалого і кращого, бо це дорога до особистої досконалості, до спілки з Богом, це дорога кращого майбутнього нашого народу, держави і Церкви. …Вітаю усіх тих відважних, хто йшли понад двісті кілометрів у пошуку відповіді і пошуку Бога у молитві і жертві, щоби з Богом мати спільність, щоб змінити лице землі українців, Церкви, щоби відреставрувати амвон святості нашої спільноти, яка називається Українською Греко-Католицькою Церквою», – підкреслив єпископ.

Для Департаменту інформації повідомили Іванна Рижан

та Маріанна Кузан

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.