ВУЛИЦЯМИ ЛЬВОВА ПРОЙШОВ ЕКУМЕНІЧНИЙ ХРЕСНИЙ ХІД

У неділю, 14 квітня вранці Глава УГКЦ взяв участь у святкуваннях, пов’язаних із урочистим відзначенням 90-ої річниці від дня заснування молодіжної організації «Пласт», членом якої він залишається досі, а вже ввечері львів’яни та гості міста стали свідками нового дійства — Екуменічного хресного ходу, який з благословення Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, організували отці Василіани.

Хресний хід розпочався великопосною наукою єпископа-помічника Львівської Архієпархії УГКЦ Преосвященного Гліба Лончини, яку він виголосив у Архікатедральному соборі святого Юра.

Після цього численна юрба віруючих на чолі з отцями Василіанами, архікатедральним духовенством та священиками греко-католицьких парохій міста, вирушила вулицями Львова, несучи на плечах важкий дерев’яний хрест та співаючи страсні пісні. Багатотисячна колона, до якої постійно долучалися віруючі різних конфесій, здійснила чотирнадцять зупинок, на кожній із яких священики читали Євангелія і з допомогою маґістра новиків Крехівського монастиря отця Василя Мендруня роздумували над терпіннями та хресною жертвою Ісуса Христа.

Окрім Христових страстей учасники Хресного ходу також згадували і хресну дорогу Української Греко-Католицької Церкви і її довголітнього провідника — Патріарха Йосифа Сліпого.

Наприкінці Хресного ходу, який тривав майже п’ять годин і завершився біля фігури Пресвятої Богородиці, до присутніх звернувся Глава УГКЦ. Він зокрема сказав: «Хресний похід — це наше бажання іти з Ісусом Христом, супроводжувати його під час його останньої земної подорожі аж до воскресіння. Інколи ми забуваємо, що коли ми йдемо, — Ісус Христос іде з нами.

Одним із найважливіших завдань цього сьогоднішнього Хресного походу було пригадати ті гіркі роки, коли наша Церква була у підпіллі, коли вона була переслідуваною і гнаною. Де тоді був Ісус Христос? З тими, хто терпів: з єпископами, священиками, монахами і монахинями і всіма мирянами, які були розкидані по таборах, по далеких краях, по тюрмах, засуджені і переслідувані. Він був з усіми вами. І тому вся наша Церква витримала, і тому ми сьогодні можемо тут бути.

А де Ісус Христос сьогодні? Він також з нами, а головним чином з тими з-поміж нас, які сьогодні в потребах: з хворими, немічними, пристарілими, самітними, усіма людьми, які терплять…

Ми часами дивуємось, якщо Ісус Христос є з нами сьогодні, то чому в світі, в нашому місті так багато потребуючих? Може тому, дорогі в Христі, що Ісус Христос чекає, щоб ми Йому послужили. Йому, який є з нами в особах потребуючих».

Хресний хід завершився подячним словом отця протоігумена місцевої провінції отців Василіан ієромонаха Йосифа Будая і Архієрейським благословенням, яке усім учасникам хресного ходу уділив Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.