Блаженніший Любомир: «За князя Володимира була одна Церква». 20.07.2010

За князя Володимира була одна Церква. І через нашу людську неміч вона існує сьогодні в чотирьох гілках. Але, наголошую, то є одна Церква». Таку думку висловив Глава УГКЦ Блаженніший Любомир в інтерв’ю газеті «Голос народу», що виходить у м.Чортків Тернопільської області.

У відповідь на запитання газети про перспективи об’єднання українських гілок православ’я у Єдину Помісну Церкву Глава УГКЦ зауважив, що у вирішенні цього питання слід враховувати українську ситуацію і бачити його на далеко ширшому фоні: «Ми знаємо, що є 15 автокефальних автономних православних церков у світі різної величини. Скажімо, Московська – найбільша чисельно, є значно менші. Але у нашому випадку, коли ми говоримо про одну помісну Церкву в Україні, ми відкликаємося до нашої історії, а наша історія є давньою», – сказав Блаженніший Любомир.

Пояснюючи свою позицію, Першоієрарх Церкви звернувся до всім відомої дати – 988 року, коли з доручення рівноапостольного князя Володимира для тодішньої Київської Русі було уведено християнство як державну релігію: «Мусимо пам’ятати, що Володимир перше хотів об’єднати вже велику тоді Київську державу при помочі поганства. Він навіть збирав у Києві різних перунів і інших ідолів. Але дуже скоро переконався, що нарід вже того не прийме! Доба поганства минулася!, – наголосив Блаженніший Любомир. – За ним стояла бабуня Ольга – християнка. За ним стояв князь Аскольд. За ним стояла історія, яка сягала двох тисяч років, коли на території України, не з нашої вини, загинув мученицькою смертю папа Климентій І».

Як зауважив Блаженніший, «хоча ми і кажемо: «три православні і одна греко-католицька», – це не є правильно. Є одна Церква. Тільки ми, люди, її поділили. І тепер нам треба шукати шлях до тої первісної спільноти. Але не в той спосіб, щоб іти назад. Ми мусимо шукати нашої спільної єдности, виходячи із наших коренів, але дивлячись вперед: як би ми могли знайти спільну дорогу; як би ми могли знайти дорогу один до одного», – сказав Глава УГКЦ.

Прогнозуючи шлях до єдності, Першоієрарх греко-католиків зауважив, що «легко воно не іде. З різних причин. Знаєте – вже сам поділ Церкви, то є трагедія. Легко розколоти, але дуже трудно зліпити». Як зазначив Глава УГКЦ, «дехто каже, що то взагалі фантазія, утопія – думати про якусь одну Церкву в Україні. Я так не думаю. Треба тільки дуже цього хотіти. Наголошую, дуже хотіти. І тоді подолати самих себе».

На думку Блаженнішого Любомира, єдності немає, бо «ми не можемо самих себе подолати. Ми впираємось, шукаємо оправдання, чому ми маємо бути необ’єднані… І говорячи про Єдину Православну Помісну Церкву, нехай вже навіть якби цих три гілки зійшлися разом – то вже буде колосальний крок вперед. Але ми нині, мені здається, мусимо йти маленькими крочками. Потрошки, потрошки. Крок за кроком. Потрошки… І при Божій помочі, не за нашими людськими силами, але при Божій помочі – повертаючись назад чи від створення знову отого, що було первісно. І то є цілком можливо», – сказав Глава УГКЦ Блаженніший Любомир чортківській газеті «Голос народу».

Нагадаємо, що 12-14 липня Глава УГКЦ Блаженніший Любомир перебував з душпастирським візитом у Чорткові, де взяв участь у святкуваннях з нагоди 10-річчя від утворення Бучацької єпархії УГКЦ. Також тими днями у Чорткові вперше відбулося засідання Митрополичого Синоду УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.