Дружини священиків спілкуватимуся та ділитимуться досвідом через інтернет-форум 11.07.2010

Закінчила свою роботу перша науково-практична конференція «Дружина священика – хто вона? Роль і місце добродійки в житті Церкви і парафії». Співорганізатор заходу – Комісія УГКЦ у справах сім‘ї. Проходив він 8-10 липня в стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа.

«Папа Іван Павло ІІ в своєму Апостольському посланні Mulieris Dignitatem пропонував замислитись над «генієм жінки», щоб побачити в ньому особливі риси Божого задуму. Своїм способом діяльності жінка вводить новий соціо-етичний вимір в життя суспільства та його установ. Максимальне вираження «жіночого генія» Церква бачить в Марії і в ній отримує джерело постійного натхнення», – сказав Архиєпископ Іван (Юркович), Апостольський Нунцій, який 10 липня у семінарійному храмі співслужив з Владикою Тарасом (Сеньківим) Архиєрейську Божественну Літургію. Представник Ватикану підкреслив: «Жінка має стати для всіх голосом свідомості, що нагадує: місія Церкви – служити іншим. У своїй ролі матері, дружини, сестри та подруги, саме жінка повинна виявляти ту чутливість, яка, зрештою, є найбільшою заповіддю Євангелія: Любити Бога та любити ближнього, як самого себе».

На урочистому закритті конференції її учасники підбили підсумки роботи і винесли резолюцію:

  1. Проводити реколекції для добродійок та домагатися їхньої обов‘язкової участі;
  2. Започаткувати спеціальні навчання для майбутніх дружин священиків;
  3.  Організовувати літні та зимові табори для священичих родин і їхніх дітей (різні вікові групи);
  4. При храмах встановити скриньку збору коштів для священичих вдів і сиріт;
  5. Створити центр взаємодопомоги при єпархіях;
  6. Налагодити міжєпархіальну працю.

У ході роботи конференції прозвучала ідея відновлення Асоціації дружин священиків, яка діяла в 1992 році. Також було обговорено можливість створення спеціального інтернет-форуму для добродійок, де вони б могли вільно спілкуватися. Крім того, учасники звернули увагу на потребу залучення до церковного життя молодого покоління українців, яким необхідний приклад духовного і національного життя, щоб плекати традиції та любов до Батьківщини.

«Дружини священиків дещо більше причетні до покликання священства, ніж решта мирян. Бо завдяки нашим чоловікам ми маємо особливий статус в Церкві та суспільстві, велику повагу людей, але водночас і надзвичайну відповідальність. Я не особлива прихильниця конференцій – це гарна нагода побачитися, добре провести час, відпочити, змінити обстановку. Але перед нами існує зобов‘язання – закотити рукави і продовжити нашу незамінну працю. Адже від нас з вами дуже багато всього залежить», – сказала співорганізатор науково-практичної конференції «Дружина священика – хто вона? Роль і місце добродійки в житті Церкви і парафії», голова Комісії УГКЦ у справах сім‘ї Марія Кожух.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.