Відзнаками духівника «Майданека» нагородили дослідника Голокосту, кінорежисера, пенітенціарія та колишнього політв’язня. 29.06.2010

У неділю, 27 червня, під час перебування у Луцьку Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир (Гузар) вручив цьогорічним лауреатам відзнаки Блаженного священномученика Омеляна Ковча. Блаженніший Любомир є Почесним головою Комітету з ушанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча. Церемонії нагородження передувала урочиста Божественна Літургія, яка відбулася у Катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

27 червня Українська Греко-Католицька Церква вшановує пам’ять новомучеників. Цього дня у 2001 році під час душпастирського візиту до України Папа Іван Павло ІІ проголосив блаженними 28 достойників із числа священства, монашества та мирян УГКЦ, які у ХХ столітті віддали своє життя за віру і Церкву. Серед проголошених новомучеників був і духівник «Майданека», блаженний священномученик Омелян Ковч. Отець Омелян загинув у таборі смерті «Майданек» у березні 1944 року. Священик добровільно відмовився від звільнення з концтабору і до останнього дня сповнював свою душпастирську місію серед ув’язнених, які належали до різних національностей і віросповідань.

До Луцька для нагородження відзнакою прибули самі номінанти, а також члени Комітету з ушанування пам’яті блаженного Омеляна Ковча. Серед них – Заступник голови Комітету, Віце-прем’єр-міністр України у 2007-2010 роках Іван Васюник; Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник; Надзвичайний і Повноважний Посланник України, радник Президента України у 2006-2010 роках Данило Лубківський; відомий український історик, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук; Керівник Адміністрації Патріаршої курії, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ Владика Богдан (Дзюрах); Виконавчий голова робочої групи Комітету о. Стефан Батрух, а також Екзарх Луцький УГКЦ Владика Йосафат (Говера).

Відзнакою Блаженного священномученика Омеляна Ковча у 2010 році нагороджені:

Режисер, сценарист та продюсер документальних фільмів, директор Люблінського фонду фільмового; засновник і директор Міжнародного фестивалю документальних фільмів „Роздоріжжя Європи”, аніматор мистецьких та полікультурних подій „Зустріч з Православ’ям”, „Люблінські євреї”, „Втрачені та набуті ідентичності”, „Духовність пограниччя” Гжегож Лінковський (Польща) – за багаторічне служіння ідеї порозуміння між народами та справі міжрелігійної співпраці і, зокрема, за створення документальних фільмів „Парох Майданека” та „Невигідний Шептицький”, які поширюють знання про о. Омеляна Ковча та Митрополита Андрея Шептицького як духовних прикладів для нинішнього і грядущих поколінь.

Науковий радник Центру вивчення історії Голокосту «Ткума», куратор общинних програм «Джойнт» в СНД Аарон Вайс (Ізраїль) – за відданість ідеям порозуміння і братньої підтримки між українцями, євреями та поляками і, зокрема, за пошук і справедливе відзначення Праведників народів світу з України та послідовне проведення зустрічей українських, єврейських та польських студентів „Ковчег” як частки діалогу поколінь, культур та релігій.

Керівник Державного департаменту України з питань виконання покарань у 2005-2009 роках Василь Кощинець – за багаторічні зусилля, які допомагають надавати духовну опіку людям, позбавленим волі і взятим під варту, і за важливу особисту роль у налагодженні системної взаємодії Державної кримінально-виконавчої служби і Церков у релігійній підтримці ув’язнених осіб на зразок служіння о. Омеляна Ковча – покровителя тюремного душпастирства.

Виходець із Волині, видатний український літератор, філософ, громадський і духовний діяч, правозахисник і колишній політв’язень, редактор газети «Наша віра» Євген Сверстюк – за незламну відданість національній і духовній справі та сповнений великої особистої сили і гідності пошук і повернення з-під риштовань істин та цінностей, які дають людині мужність не коритися злу, берегти свою духовну чистоту і віру, що з байдужості творить любов, а з натовпу воздвигає націю.

Довідка

Вперше відзнаку Блаженного священномученика Омеляна Ковча було вручено у 2009 році на місці будівництва Патріаршого центру УГКЦ у Києві під час проголошення блаженного Омеляна покровителем душпастирів УГКЦ.

Цією відзнакою нагороджуються особи чи організації незалежно від національної, конфесійної та світоглядної приналежності, які проявили себе в екуменічному та міжрелігійному діалозі, міжнаціональному поєднанні, соціально-харитативній діяльності, героїчних вчинках, послідовності, жертовності і гуманізмі.

Основними завданнями Комітету з ушанування пам’яті блаженного Омеляна Ковча є сприяння втіленню ідей блаженного священномученика Омеляна щодо міжнаціонального, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу та порозуміння, плекання толерантності, взаєморозуміння та терпимості у суспільстві, розвитку діалогу культур, народів та націй, популяризації соціально-християнської, благодійної та місійної діяльності, а також здійснення заходів з ушанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.