Архиєпископ Джанфранко Равазі: «Собор міг би бути першим кроком УГКЦ до діалогу з сучасною архітектурою». 31.05.12010

Президент Папської ради у справах культури Архиєпископ Джанфранко Равазі, перебуваючи з візитом в Україні, відвідав будівництво Патріаршого собору Воскресіння Христового на Лівому березі в Києві. Після оглядин храму він був приємно вражений і сказав, що «Собор Воскресіння Христового міг би бути першим кроком Греко-Католицької Церкви до діалогу з сучасною архітектурою».

«Мушу визнати, що творцям Собору вдається поєднати два виміри, які абсолютно відмінні між собою. З одного боку, він ще представляє передану традицію, тобто традицію, яка має своє кодифіковане представлення. З другого боку – це намагання діалогу з новизною. Архітектура Собору має новаторство щодо традицій», – зауважив він журналістам.

За його словами, стає явним той факт, що Греко-Католицька Церква хоче бути в діалозі з сучасною культурою.

Архиєпископ також відзначив місце розташування храму. «Варто наголосити, що Собор знаходиться у новій частині міста. Це теж свого роду входження в сучасність з традицією спадщини», – каже він.

Ватиканський гість підкреслив, що будівництво церков у сучасному стилі – це дуже добрий хід. «Західна Європа набагато більше схильна до діалогу з сучасністю. Узагалі будують храми за цілком іншими канонами – сучасною архітектурою. Це також важливо, тому що потрібно, аби храм, священик відображав сучасність. Звісно, ризики є, бо часто буває, що це приводить до недотримання вишуканості, стилю і навіть втрати священного».

Навіть у давнину храм був не лише місцем для молитви. Він ще є знаком, символом. Тому, за словами Архиєпископа, дуже значущим є побудувати велику базиліку, великий храм, щоби був великий знак у цьому секуляризованому світі, – щоб усі, які проходитимуть поблизу, побачили його.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.