Видання zahid.net: «Ініціатива з перенесення Академії сухопутних військ зі Львова – відповідь на успіхи УГКЦ в Одесі». 25.05.2010

Серед причин, через які Митрополит Одеський та Ізмаїльський УПЦ МП Агафангел написав відкритого листа Віктору Януковичу з проханням повернути зі Львова до Одеси Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є успіхи у діяльності в Одесі Української Греко-Католицької Церкви. Про це пише інтернет-видання zahid.net www.zaxid.net/article/66392/ у статті Роксолани Процьків «Хрестом і мечем: контрнаступ по-одеськи».

«За останні роки УГКЦ розвинула Одесько-Кримський і Донецько-Харківський екзархати, і в Одесі успіхи особливо помітні, – зауважує видання. – На сьогодні в Одесі греко-католики здійснюють соціальне служіння для хворих на ВІЛ-СНІД, опікуються школою соціальної реабілітації на Фонтанці і навіть заснували «Морський апостолят», місію служіння для цивільних моряків. Дійшло до того, що у березні цього року в Одесі засідав Постійний Синод УГКЦ».

Спростовуючи закид Владики Агафангела, що «на території Академії сухопутних військ (м. Львів) існує греко-католицький храм, який здійснює вплив на світогляд, моральні та духовні цінності майбутніх офіцерів Української армії», журналіст наводить слова настоятеля храму, голови центру військового капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ отця Степана Суса: «Навпаки, я постійно закликаю їх (курсантів – ред.) бути самими собою, але знати, що Україна – поліконфесійна держава. Також вчу віротерпимості».

Отець запевняє, що греко-католики не забороняють провадити служби у храмі представникам інших конфесій: «Можуть спокійно служити в храмі, якщо їм не перешкоджає їхній власний світогляд».

Навівши результати соціологічного дослідження Інституту Горшеніна, згідно з якими лише 13% студентів одеських ВНЗ моляться щодня, ніколи не моляться 33,7% опитаних, не читають священних книг своєї Церкви 56,7% студентів, а 64,9% опитаних молодих одеситів ніколи не причащаються, автор статті констатує: «Соціологія засвідчує нагальну потребу для правдивої євангелізації одеської молоді… Хоча, звісно, глобальними ідеями «репатріації» курсантів здобути собі славу куди простіше».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.