Глава УГКЦ закликав дбати про реалізацію духовних і соціально-економічних прав працівників. 14.05.2010

«Людина є вінцем творіння Божого. Вона має мати належний захист своїх прав, а особливо духовних і соціально-економічних, від яких залежить її щоденне життя. Працівник і працедавець не можуть існувати один без одного. Між ними повинні бути християнські гармонійні стосунки. Вирішальну роль тут мають мати вільні демократичні профспілки. Це важливе християнське завдання», – сказав Блаженніший Любомир під час зустрічі з Олександром Джуликом, президентом Всеукраїнського об’єднання солідарності трудівників (ВОСТ).

При цьому Глава УГКЦ зазначив, що Українська Греко-Католицька Церква, як складова частина Вселенської Церкви, завжди тримає в полі зору соціальні питання. Свідченням цього є енцикліки Римських первоієрархів Лева XIII «Нові речі» (1891р.) та Івана Павла II «Про працю» (1981р.) і «Сотий рік» (1991р.). Блаженніший Любомир також розповів, що УГКЦ проводить в Україні щорічні соціальні тижні, а закордоном допомагає українським трудовим мігрантам. Предстоятель УГКЦ поділився своїми знаннями про міжнародний профспілковий рух та висловив побажання, щоб ВОСТ і надалі використовував світовий досвід для побудови вільних демократичних профспілок.

Під час зустрічі були обговорені питання взаємодії УГКЦ і ВОСТ щодо пошанування людини та захисту прав працівників.

Олександр Джулик розповів про історичний шлях ВОСТ за 20 років діяльності як продовжувача християнських і демократичних традицій українського профспілкового руху. ВОСТ єдине в Україні профспілкове об’єднання вільних профспілок, яке декларує, що його діяльність базується на універсальних засадах християнської моралі.

Проте, незважаючи на міжнародне визнання, розвиток вільних профспілок ВОСТ зазнає великих труднощів через відсутність профспілкової реформи. Вона так і не була проведена в Україні з часу відновлення нею державного суверенітету. У цих складних умовах ВОСТ усіма можливими засобами захищає людей праці на різних рівнях, в неформальному секторі економіки та на підприємствах і установах, де є утворені профспілки ВОСТ. Передусім це, відповідно до християнських засад, боротьба за гідну працю, своєчасну та повну виплату зарплати, створення належних умов для роботи, недопущення свавільного звільнення працівників, пошуки нових форм та методів захисту працівників неформального сектора економіки і трудових мігрантів.

На пам’ять про зустріч Блаженніший Любомир передав п. Джулику енцикліку Папи Римського Івана Павла II «Про працю», а президент ВОСТ вручив Главі УГКЦ сувенірну тарілку з лого ВОСТ, буклет ВОСТ та брошуру «Профспілковій реформі-бути!»

На завершення Блаженніший Любомир висловив впевненість у необхідності дальшої співпраці УГКЦ і ВОСТ та благословив Олександра Джулика на продовження його діяльності щодо захисту людей праці.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.