У Римі вдесяте відбулося масштабне святкування Дня Матері. 12.05.2010

У неділю, 9 травня, традиційне щорічне святкування Дня Матері українців в Італії відзначило свій десятилітній ювілей. Хоч перше свято в 2000 році не святкувалося на такому масштабному рівні, однак, мабуть, саме воно дало поштовх до започаткування чудової традиції відзначення Дня Матері на українському острівці в Італії біля Собору Святої Софії в Римі.

Це радісне свято для українців в Італії багате на спогади, емоції і, водночас, і сльози.

Організаторами цьогорічного Свята матері виступили Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії Преосвященний Владика Діонісій (Ляхович), та релігійне товариство для українців католиків в Італії «Свята Софія», яке очолює о. д.-р Іван Дацько. Виконавчим директором цього свята, як і останні шість років, є пасторальний координатор для українців греко-католиків в Італії о. Олександр Сапунко.

Традиційно святкування розпочалися вже в суботу зранку екскурсіями по вічному місті Римі, а ввечері гості свята могли взяти участь та показати свої таланти на вечірньому суботньому концерті, що відбувся перед базилікою Святої Софії. На суботньому святі своїм співом присутніх вітали зі святом ансамбль «Калина» із Салерно, Анна Синицька з Флоренції, Наталя Руда та Володимир Крамар, молодь римської української парафії святих Сергія і Вакха під керівництвом о. Андрія Чорненка, члени парафіяльного хору під керуванням п. Галини Громик, о. Олексій Саранчук, душпастир української громади міста Венеції, гурт «Переродження» з Мілану та багато інших. По закінченні концерту всі глядачі та виконавці взяли участь у нічних чуваннях, котрі провели сестри Служебниці на чолі з с. Мартою Козак, які розпочалися Вечірнею та доповіддю о.д-р Івана Дацька. По завершенні відправ та розмов у групах молодь і не тільки зібралась навколо променистої ватри, яку старанно приготували студенти колегії Св. Покрови.

Недільне свято, як і зазвичай, розпочалося Божественною Архієрейською Святою Літургією, яку очолив Владика Діонісій, у співслужінні мітр. прот. Івана Дацька, о. Олександра Сапунка, о. Маврикія Попадюка, ЧСВВ, та інших священиків, які разом з вірними прибули з різних міст Італії. Співав зведений хор Українських папських колегій у Римі під керівництвом о.Павла Сербая. Також, у Літургії взяли участь представники Італійської церкви: монсеньйор Джанромано Гнесотто, відповідальний директор фондації «Мігрантес» від Єпископської конференції Італії та монс. П’єр Паоло Фелліколо директор «Мігрантес» Римського вікаріату.

А о 13.30 розпочався довгоочікуваний концерт за участю відомих українських естрадних виконавців, серед яких: народний артист України Степан Гіга разом з сином Степаном, заслужені артисти України брати Дмитро та Назарій Яремчуки, Анжела Вербицька, Ірина Лончина та гурт «Мері».

«Гарна погода та запальні пісні талановитих виконавців забезпечили чудовий настрій всім, хто прибув з різних куточків Італії на цьогорічне Свято Матері!» – відзначили організатори свята.

Прес-служба УГКЦ в Італі

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.