У Львові екуменічною поминальною молитвою вшанують жертв Другої світової війни. 05.05.10

У Львові 8 травня 2010 р. відбудеться Акція Пам’яті жертв Другої світової війни. Основним заходом Акції стане міжрелігійна поминальна молитва на місці колишнього Янівського концтабору та у двох місцях Янівського цвинтаря – на місці поховань німецьких військовополонених та на місці пам’ятного знаку загиблим мирним жителям Львова. Взяти участь у молитві вже зголосилися греко-та римо-католики, протестанти, православні, юдеї та представники інших релігійних громад Львова.

Ініціаторами заходу є Комісія УГКЦ «Справедливість і Мир» спільно з Комісією УГКЦ для сприяння єдності між християнами. Урочистість відбудеться за сприянням Українського католицького університету та Львівської міської ради.

«8 травня європейські країни відзначають День Пам’яті та вшанування усіх жертв Другої світової війни. Молитвою, мовчанням, упорядкуванням могил, обговоренням ми прагнемо віддати шану загиблим у Другій світовій війні, сприяти очищенню нашої пам’яті про війну від ідеологічних міфів, відзначити перемогу над нацизмом, згадати про злочини комунізму та усіх тоталітарних режимів», – говорить Голова комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» Леся Коваленко.

Від 2005 року Комісія УГКЦ «Справедливість і Мир» привертає увагу українського суспільства до необхідності відзначення разом з іншими європейськими країнами Дня Пам’яті жертв другої світової війни.

Як повідомили РІСУ в Комісії «Справедливість і мир», підтримує молитву Блаженніший Любомир Глава УГКЦ: «Природно, що вони всі потребують нашої молитви: ті, що загинули на фронті, в таборах, були вивезені чи просто мирні жителі. І ті одинокі, що дожили до сьогодні…»

У рамках Акції Пам’яті 11 травня о 16.00 в Українському католицькому університеті також відбудеться круглий стіл «Пам’ять про Другу світову війну». Експерти, серед яких Ярослав Грицак, Мирослав Маринович, Олег Турій, Андрій Павлишин шукатимуть відповіді на питання, чому важливо пам’ятати про Другу світову, як ставитися до її героїв і жертв. За словами організаторів Акції, мета зустрічі – змістити акценти з «перемоги» до «пам’яті», що відкриває шлях до примирення; віддати шану жертвам; поширити розуміння війни як трагедії, де немає переможців і переможених.

Довідка: Янівський концтабір, створений німецькою окупаційною владою у жовтні 1941 на вулиці Янівській, був одним з найбільших в Україні, там було знищено близько 200 тисяч євреїв, українців, поляків та представників інших національностей. Янівський табір був транзитним табором, звідки зазвичай депортували до табору у Белжці. Німці зліквідували табір у листопаді 1943, винищивши більшість в’язнів. Сьогодні на місці концтабору стоїть лише пам’ятний камінь. На західній околиці Янівського цвинтаря, за межами поля 53, розташоване кладовище німецьких військовополонених, які перебували у Львові у 1945—1949 роках. Збереглося лише 20 номерних могил. Вище 37-го поля встановлена плита з написом «Здесь похоронены советские граждане – жертвы фашистских злодеяний во Львове 1941—1943». Це – місце поховання жителів Львова різних національностей та соціального походження.

У програмі Дня Пам’яті:

· Міжрелігійна поминальна молитва Пам’яті за участю священнослужителів релігійних громад Львова. Молитва розпочнеться на місці Янівського концтабору о 10.00 (поблизу кінцевої 7-го трамвая) та продовжиться об 11.00 на похованнях жертв війни на Янівському цвинтарі.

· Упорядкування поховань жертв Другої світової війни (цивільних та військовополонених) на Янівському кладовищі й підготовка місця молитви: з 9.30 до 11.00

Організатори Акції запрошують усіх небайдужих на молитву Пам’яті (зібрання на кінцевій 7-го трамвая на горі вул. Шевченка з 9.30 до 10.00 у суботу 8 травня).

Запрошуються також волонтери для допомоги в упорядкуванні поховань. Зібрання з 9 до 9.30 при головному вході до Янівського кладовища з вул. Шевченка.

Завдання волонтерів:

· Упорядкувати поховання Другої світової війни на Янівському кладовищі: почистити поховання військовополонених та цивільних осіб від моху і трави, підготувати місця, де проходитиме молитва. Необхідний інвентар забезпечують організатори

· Участь у міжрелігійній молитві пам’яті на території цвинтаря та запаленні свічок

Волонтери можуть зареєструватися: тел. (067) 392 83 58, (032) 243 78 92 або jpc@ugcc.org.ua

www.risu.org.ua/ua/index/allnews/state/nationalreligious_question/35478/

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.