Продовжується візитації чернечих спільнот Івано-Франківської єпархії. 05.05.10

Протягом місяця травня продовжуються візитації чернечих спільнот, розташованих на теренах Івано-Франківської єпархії з нагоди року християнського покликання з особливим наголосом на покликанні до богопосвяченого життя. 4 травня відбулася вже 2-га такого роду візитація, і цього разу до спільноти Згромадження Сестер Мироносиць.

Такі візитації проводять Владика Володимир (Війтишин), Єпарх Івано-Франківський, у супроводі ієрм. Йосафата Бойка, ВС, Синкела у Справах монашества.

Владика очолив Святу і Божественну Літургію у співслужінні о. Володимира Лося, капелана Сестер та інших священиків. Отець Йосафат виголосив проповідь на тему чесноти радості у спільнотовому богопосвяченому житті. Після відправи Владика Володимир наголосив на важливості бути «одним тілом», мати єдність у спільноті і дбати про спільне добро, і так свідчити світові про Бога.

В часі святкової трапези кожна сестра мала нагоду розказати Владиці і отцям про себе – звідки вона родом, та про своє покликання до монастиря. Старші сестри згадували про часи підпілля і про те, як тоді відбувалося їхнє служіння.

Довідка: Згромадження Сестер Мироносиць під покровом святої Марії Магдалини було засноване у 1914 році на Львівщині ієрм. Юліаном Дацієм, ЧСВВ. Мета згромадження полягала в тому, щоби збирати кошти для будівництва будинку для сиріт, убогих, самотніх людей. У 1928 р. Станіславівський Єпископ Григорій (Хомишин) запросив згромадження до Станіславова. У 1939 р. ЗСМ було розігнане. У підпіллі більшість сестер стали працювати у лікувальних закладах. На зароблені гроші надсилали посилки священикам до Сибіру. Жодна сестра в підпіллі не покинула згромадження, а навпаки, воно розширилося. Після виходу УГКЦ із підпілля Згромадження активно взялося за відбудову Церкви. На даний час Згромадження нараховує 44 сестри і має свої доми в Івано-Франківську, Богородчанах, Яремчі (Коломийсько-Чернівецька Єпархія) та селищі Великий Бичків Мукачівської Єпархії. Сестри катехизують дітей і молодь, працюють у лікарнях, в єпархії, допомагають одиноким та пристарілим.

Комісія у Справах монашества

Івано-Франківської єпархі

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.