Блаженніший Любомир: «Якщо хтось пристосовує закон до своїх потреб, на це треба реагувати»ю. 27.04.10

Відповідаючи на запитання кореспондента інтернет-видання «Новинар», чи відповів Президент Янукович на Звернення Синоду Єпископів УКГЦ з проханням поважати права віруючих різних конфесій, Блаженніший Любомир зазначив, що жодної відповіді від Президента поки не було.

Водночас, Глава УГКЦ наголосив, що реакції на своє Звернення очільники Церкви очікують від нової влади у її справах: «Нам важливо, щоб була взята до уваги наша позиція. Щоб була певна послідовна поведінка. Щоб Церква у державі могла добре працювати, позитивно і творчо. І ми це висловили. І тепер побачимо. Не все залежить від Президента. Є ціла група людей, і вони повинні зрозуміти, що вони прочитали, побачили і як будуть далі поводитися».

Як зазначив Блаженніший Любомир, «нинішня ситуація є далеко не ідеальна, але що кожен з нас робить, щоб її покращити?». На думку Глави УГКЦ, у політиків не повинно скластися враження, що вони безкарні, і в демократичному суспільстві громадяни не пасивно нарікають, а реагують: «Людина не тільки з хліба живе. Є духовні вартості: порядок, закон. Якщо хтось пристосовує закон до своїх потреб, викривлює його, на це треба реагувати», – наголосив в інтерв’ю Предстоятель Церкви.

Нагадаємо, що 26 березня Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви ухвалив Звернення до Президента України Віктора Януковича із закликом подбати про рівність перед законом усіх Церков та релігійних організацій України.

Також Синод Єпископів УГКЦ у своєму зверненні до Глави держави висловив стурбованість із приводу надзвичайно низького рівня довіри до влади в українському суспільстві. Одна з причин такої ситуації, на думку владик УГКЦ, – легковажне ставлення самих можновладців до законів, зокрема до Основного закону – Конституції України: «Громадяни не будуть поважати тієї влади, яка не шанує сама себе, діє лише на догоду якійсь політичній групі чи обслуговує чиїсь фінансові інтереси. Тому до Вас, як гаранта Конституції і всього правопорядку, наше велике прохання: не допускати порушень та необдуманих змін законів. На Вас покладена велика відповідальність – зробити все можливе задля утвердження верховенства права та пошани до влади», − наголошується у Зверненні.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.