Блаженніший Любомир привітав «Обнову» з 80-річчям. 14.04.10

З архиєрейським благословенням та побажаннями многих Божих благодатей у здійсненні своїх ідеалів звернувся Глава УГКЦ до учасників святкування 80-ліття академічного товариства «Обнова», повідомили у канцелярії Верховного Архиєпископа. Привітання Блаженнішого Любомира зачитали на ювілейних урочистостях, що відбувалися у Львові цієї неділі.

«Справжнє оздоровлення нашого державного організму вимагає людей відповідно із високим інтелектуальним рівнем, яких життя і діяння побудовані на послідовно дотримуваних моральних засадах. Беручи під увагу нашу тисячолітню традицію, нам потрібно християнської еліти, справжньої еліти, а не штучно сфабрикованої», – наголосив у зверненні Блаженніший Любомир.

«В таку хвилину треба нам усім пригадати не тільки історичні дані „Обнови”, її початки в Україні, продовження та збереження в країнах після воєнної еміграції та щасливе відродження в уже вільній незалежній своїй державі. Але також застановитися: чому таке християнське академічне товариство важливе в житті нашої Церкви, а через неї також і в житті народу, – зазначив Глава Церкви. – 80 років тому це товариство народилося в лоні Греко-Католицької Церкви. Повстало воно у свідомості потреби гуртування академічної еліти, яка мала належне релігійне виховання».

Зауваживши, що у давні історичні часи провідні прошарки суспільства ідентифікували із династичною шляхтою, а у модерні, для яких більш питомим був так званий суспільний демократичний лад, – звертали більшу увагу на інтелектуальну формацію провідних верств, Блаженніший Любомир резюмує: «Заслугу такого зрозуміння та заснування академічного товариства „Обнова” треба приписувати таким постатям як Митрополит Андрей (Шептицький)».

На думку Блаженнішого Любомира, «святкування 80-літнього ювілею, з однієї сторони, –пригадка про цілий ряд душею та тілом відданих во благо своєї Церкви і свого народу постатей, завдяки заслугам яких ви можете зібратися; а з другої сторони, – це повинна бути справжня обнова совершенного наміру бути живим, дійсним, не тільки по-імені, членом християнської еліти, і тим будувати гідну людини майбутність своєї Церкви, свого народу і своєї держави».

Нагадаємо, що Товариство українських студентів-католиків «Обнова» було засноване у Львові 1930 року з ініціативи Митрополита Андрея та майбутнього Патріарха Йосифа (Сліпого). Першим духівником товариства був професор філософії та теології Львівської богословської академії блаженний о. Микола Конрад. Гаслом товариства є «Оновити все в Христі».

З початком Другої світової війни товариство припинило свою діяльність у Львові і продовжило функціонувати в еміграції. З 1947 року товариство діє у Німеччині, Бельгії, Британії та в Північній Америці.

2 квітня 1992 року товариство «Обнова» відновило свою діяльність в Україні і на цей час діє в п’яти містах України як Федерація студентської та академічної Обнов.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.