У Києві молилися за загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом. 12.10.2010

Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир взяв сьогодні участь у поминальному богослужінні за упокій душі Президента Польщі Леха Качинського, його дружини Марії та всіх членів делегації, які загинули в авіакатастрофі під Смоленськом. Богослужіння очолив Архиєпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН, богослужіння відбулося у Києві в Костелі Святого Олександра. «Ми згадуємо їх особливо, бо це наші сусіди, бо це наші близькі», – сказав Глава УГКЦ.

Він нагадав, що в історії наших народів були «хвилі, коли ми поступали несправедливо один проти одного. Так, було таке. Ми цього не можемо ані заперечити, ані вимірювати».

«Коли я перший раз мав нагоду й честь зустрітися з покійним, то було в день примирення українських і польських єпископів, до якого прилучилися тисячі вірних. Я зустрічав його щонайменше два рази пізніше й обидва ці рази були в обставинах, коли він як представник польського народу, а наш тодішній президент Віктор Ющенко – як представник українського народу, і ми єпископи – польські й українські разом з ними шукали примирення, казали одні одним: «Ми прощаємо й у вас просимо прощення», – згадав Блаженніший Любомир.

Глава УГКЦ зазначив, що «ця постать Президента Польщі, яку сьогодні споминаємо в наших молитвах, власне записалася дуже виразно в тому бажанні справжнього чесного, щирого сусідства наших народів. Для наших церков це теж надзвичайно важливо, тому ми повинні в сьогоднішній день щиро подякувати Богові, що такі люди є».

Він висловив надію, що «в усіх храмах вздовж і впоперек країни сьогодні поминається в молитвах ота постать, яка так багато намагалася зробити, щоб ми жили в мирі і злагоді з нашими сусідами».

«Стараймося, особливо сьогодні, у щирому співчутті з нашими сусідами, які відчувають сьогодні великий біль страти, поручити Господові Богові душу покійного Президента Леха Качинського і тих, що з ним. Вічна їм пам`ять!», – додав Блаженніший Любомир.

В поминальному богослужінні взяли участь представники дипкорпусу України, зокрема Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Яцек Ключковський. Служба велася трьома мовами: польською, українською та англійською.

У сам день трагедії Предстоятель УГКЦ на адресу Посла Польщі в Україні п. Яцека Ключковського та Голови Конференції Католицьких Єпископів Польщі Архиєпископа Юзефа Міхаліка написав листи співчуття польському народові.

«Щойно наспіла сумна вістка про трагічну загибель в авіакатастрофі Президента Польщі Леха Качинського, його дружини та представників польського уряду та суспільності, які були в леті із Варшави до Смоленська, – йдеться у листі-співчутті. – Прохаю прийняти від Української Греко-Католицької Церкви, її єпископів, духовенства, монашества та мирян вислови найщирішого співчуття рідним загиблих та цілому польському народові. Нехай милостивий Господь прийме душі усопших у своє Царство!»

Департамент інформації УГКЦ

(за матеріалами УНІАН)

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.