Представники Церков Володимирового Хрещення спільно закликали українців прийти на Великдень до храму. 1.04.10

Слідувати церковній традиції у ті дні Страсного тижня, що залишилися, і відвідати Пасхальне богослужіння закликали українців Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, Владика Євстратій (Зоря), Голова Інформаційно-видавничого управління УПЦ КП, та протоієрей Григорій Коваленко, Голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, під час спільної прес-конференції у Києві.

«Воскресіння Христове – це празник празників. Як немає воскресіння, даремна наша віра. До цього празника ми готувалися впродовж Великого посту, який наповнений покаянним духом. Він нас переконує, що той, хто із Христом страждає, – неодмінно дійде до воскресіння. Празник несе велику радість і велику надію тим, хто повірив у Господа», – наголосив Владика Йосиф.

На запитання журналістів, чи очікують Президента України на нічних богослужіннях усіх традиційних конфесій, як було у попередні роки, протоієрей Григорій Коваленко відповів, що вони готуються зустрічати Президента у Києво-Печерській лаврі. Натомість Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, зокрема, відповів: «Зважаючи на те, як Президент входив у свій уряд, то сподівань небагато, що він молитиметься із різними конфесіями, але надія є».

Крім того, Владика Йосиф відзначив, що короткотривалі включення трансляцій богослужінь із різних храмів не задовольняють духовних потреб віруючих: «Наш медійний простір має багато каналів. Краще було б, щоб окремі канали транслювали повне богослужіння. Це б дало нагоду помолитися тим людям, які не можуть відвідати храми у цей великий празник. Про це мали б подбати відповідні державні структури, адже йдеться про християнські підвалини формування українського християнина. Ця ситуація повинна докорінно змінитися».

У зв’язку з тим, що цього року Великдень за юліанським та григоріанським календарем відзначатиметься в один день, присутні говорили про спільну дату святкування Пасхи у християн візантійської і латинської традиції. Представники трьох Церков зійшлися на думці, що такі ініціативи наразі можуть викликати нові розколи й у так поділеній Київській Церкві.

На завершення Владика Йосиф привітав присутніх із майбутнім святом і запросив усіх на гаївки, що відбудуться у неділю на Софіївській площі у Києві о 16.00.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.