Про Сорок дев’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ31.03.10

Сорок дев’ята сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви відбулася у Львові-Брюховичах, 24-25 березня 2010 року. На Синоді були присутні усі українські греко-католицькі єпископи, які діють на території України, окрім Владики Василя (Медвіта), який у даний час з благословення Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ, з офіційним візитом перебуває у Канаді. На початку синодальних засідань Блаженніший Любомир від імені усіх членів Синоду привітав Владику Мілана (Шашіка) з його призначенням Єпархом Мукачівським.

На початку синодальних засідань після вступних формальностей було зреферовано про стан виконання рішень минулої Сесії Митрополичого Синоду та прийнято цю інформацію до відома. У розділі «Повідомлення» Блаженніший Любомир повідомив членів Синоду про участь нашої Церкви як мецената в конкурсі з української мови ім. Петра Яцика, про проект проведення Всеукраїнського конгресу «За життя», про Синодальне послання рекомендаційного характеру щодо заохочення духовенства нашої Церкви до участі в Недержавному пенсійному фонді «Покрова» та про послання щодо потреби піднесення рівня економічної грамотності нашого народу, яке планується приготувати у найближчий час.

Серед головних тем цієї сесії Синоду Верховного Архиєпископства було розглянуто питання про розвиток інформаційної діяльності нашої Церкви в Україні, про душпастирську обслугу в пенітенціарній системі України, про «пізні» покликання, про реституцію церковної власності та про проект створення «Народної школи» для дорослих.

Синод застановлявся над біжучою суспільно-політичною ситуацією в нашій державі та опрацював текст подячного листа екс-Президентові Вікторові Ющенкові та Синодального звернення до нового Президента України – Віктора Януковича.

Значну частину синодальних засідань було приділено розгляду блоку питань про священство. Зокрема, про потребу створення Комісії для священиків, про проведення конкурсів у парфіях та потребу постійної формації для духовенства, про відслуження нововисвяченим ієреєм Літургій у перший тиждень та про ідею створення станового товариства священиків.

Окрім цих питань було заслухано прохання та пропозиції щодо покращення стану катехитичного служіння в Україні, подані плановим засіданням голів єпархіальних та екзархальних Катехитичних комісій та звіт про діяльність Патріаршого паломницького центру УГКЦ.

Серед низки організаційних питань Синод прийняв рішення про перенесення у 2010 році святкування Хрещення Русі-України та пов’язаний з ним Чин віднови хресних обітів на неділю, 25 липня, а П’ятдесяту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви було вирішено провести у травні 2010 року у Києві.

Секретаріат Синоду Єпископів

Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.