Міжнародна наукова конференція, присвячена 70-літтю української програми Ватиканського Радіо. 26.03.2010

На Міжнародній науковій конференції, присвяченій 70-літтю української програми Ватиканського Радіо, 25 березня 2010 року відбулася в приміщенні Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Й. В. Рутського в Брюховичах біля Львова. Подаємо деякі доповнення до попередніх інформацій.

На Конференції, яку молитвою відкрив Владика Софрон Мудрий, єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії УГКЦ та заслужений довголітній співробітник Радіо Ватикану, зачитано ряд привітань, серед яких від Апостольського Нунція в Україні, архиєпископа Івана Юрковіча, а також Голови Конференції римо-католицьких єпископів України, архиєпископа Мечислава Мокшицького, митрополита Львівського, які прочитав о. Мар’ян Сковира, секретар Комісії в справах ЗМІ Конференції римо-католицького єпископату України.

Від імені Владики Ігора Возьняка, архиєпископа Львівського УГКЦ, духовенства та усіх вірних Львівської Архиєпархії привітав Радіо Ватикан о. Віталій Дуткевич, ЧСВВ, синкел у справах духовенства, який наголосив, що важливим критерієм оцінювання будь-якої справи, а вданому контексті – радіо, є її творчий доробок і сьогоднішня конференція показує усі ці надбані скарби. Отець Віталій зазначив, що ретроспективний погляд дає нам можливість побачити успішну діяльність Ватиканського Радіо протягом 50-ти років, коли радіохвилі, долали залізну завісу безбожництва і напоювали спраглі душі словом Божим. Водночас наступні двадцять років показали, як успішно редакція радіо діяла у час відновлення української державності та продовжує миттєво реагувати на виклики сучасності.

Як вже було згадано під час Міжнародної наукової конференції монсеньйор Вечеслав Тумір, другий секретар Апостольської Нунціатури в Києві, вручив високу Папську відзнаку – «Орден святого Григорія Великого» – Костянтинові Чавазі, кореспондентові Радіо Ватикану в Україні, що співпрацює з Радіо Папи майже 20 років. Як зазначив монсеньйор Тумір, хоч нагорода призначена для однієї особи, вона є символом нагородження всіх тих, хто плідно співпрацює з Ватиканським Радіо протягом багатьох років, маючи на увазі Отців Василіян та Сестер Служебниць. Саме до вас, –мовив він, – Папа звернувся в цьогорічному посланні з нагоди Дня засобів масової інформації, пригадуючи, що «завдання богопосвячених осіб, що працюють в засобах масової інформації, полягає у прокладанні шляху для нових зустрічей, у забезпеченні високої якості людських контактів і турботі про людей та їхні нагальні духовні потреби, вказуючи людям знаки, необхідні для пізнання Господа».

Монсеньйор Поль Тайґ, Секретар Папської Ради Суспільних Комунікацій говорив про значення суспільних комунікацій, про завдання Церкви та, зокрема, Радіо Ватикану в мультимедійному світі. Владика Софрон Мудрий, ЧСВВ, єпископ-емерит Івано-Франківської єпархій УКГЦ, розповів про історію заснування та розвитку української секції Радіо Ватикану і поділився спогадами із своєї багаторічного співробіництва, адже він почав співпрацю ще як студент-богослов украпїнської Папської колегії святого Йосафата в Римі, був заступником керівника української секції, багаторічним проповідником та автором і диктором численних тематичних передач, організатором і продюсером десятків аудіоальбомів, які видало Ватиканське Радіо.

О.Тимотей Коцур, ЧСВВ, керівник українського відділу Радіо Ватикану, зупинився на сучасності та перспективах українського радіомовлення з Ватикану. Він окремо наголосив на змінах, які відбулись в українських передачах у зв’язку з відновленняи свободи Церкви в Україні. В доповіді він заторкнув також і трансляцію Святих Літургій з Ватикану, участь української редакції в приготуванні візиту Папи Івана Павла ІІ в Україну, у трансляції папських богослужень по телебаченні, запуск інтернет-сторінки, співпрацю з НРКУ, плани на майбутнє.

Пан Анатолій Табаченко, перший віце-президент НРКУ, розгорнув тему релігійних передач в ефірі українського радіо та досвіду співпраці між НРКУ та Радіо Ватикану. С.Луїза Цюпа, директор катехитично-педагогічного інституту УКУ висвітлила місію СС.Служебниць Непорочної Діви Марії на служінні Божому слову для українського народу, які трудяться в українському відділі вже понад 40 років, включаючись у важливу місію щоденного звіщення християнської благовісті, посвячуючи цьому апостолятові свій час, таланти, молитву і професійність, адже євангелізація та катехизація є одним з головних завдань Згромадження Сестер Служебниць.

Петро Шкраб’юк, доктор історичних наук, зупинився на ролі Василіянського Чину в медійному просторі України. Анатолій Колодний, доктор філософських наук, професор, заступник директора-керівника Відділення релігієзнавства Інститут філософії ім. Григорія Сковороди, з’ясував роль Ватиканського Радіо в суспільстві та відродженні УГКЦ. Отець Мелетій Батіг, ЧСВВ, говорив про важливість українських передач Ватиканського Радіо у формуванні підпільного духовенства і монашества, а брат-василіянин Лука Буняк висвітлив значення Радіо Ватикану для релігійного життя Закарпаття.

Андрій Юраш, кандидат політичних наук, доцент факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка, розповів про сучасний стан православних ЗМІ, а о. Мар’ян Сковира, секретар Комісії в справах Конференції римо-католицьких єпископів України, редактор часопису «Радість віри» говорив про римо-католицькі ЗМІ в України. О. Ігор Пелехатий, голова Комісії суспільної комунікації Івано-Франківської єпархії УГКЦ, розглянув тему греко-католицької преси в сучасній Україні. Під час конференції прозвучали свідчення радіослухачів, зокрема, пані Ольги Скіри.

Крім Владики Софрона Мудрого в роботі конференції взяв участь Владика Володимир Війтишин, єпарх Івано-Франківський, та Владика Микола Сімкайло, єпарх Коломийсько-Чернівецький.

Під час проведення Конференції у Василіянському інституті філософсько-богословських студій відбулось також і посвячення нової студії звукозапису. О. Тимотей Коцур, ЧСВВ, висловив сподівання, що здобутий у ній досвід зможе прислужитись і до приготування професійних кадрів для української редакції Радіо Ватикану, провід якої доручено Отцям Василіянам.

Присутні взяли зацікавлену участь в дискусіях.

Джерело: http://www.radiovaticana.org/ucr/Articolo.asp?c=367483

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.