Глава УГКЦ запросить вірних долучитися до підготовки головної теми Синоду Єпископів УГКЦ. 25.03.10

26 березня 2010 року о 10.00 у Львові, в Митрополичих палатах на Святоюрській горі (пл. Святого Юра, 5), відбудеться прес-конференція за участю Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ. Тема прес-конференції: «Міграція. Завдання Церкви у служінні мігрантам».

Питання міграції – це головна тема Синоду Єпископів УГКЦ 2010 року. Під час прес-конференції Глава УГКЦ оголосить про початок підготовки до Синоду та, вже традиційно, запросить вірних до участі у випрацювані головної теми.

По завершенні прес-конференції Блаженніший Любомир з 11.00 до 13.00 спілкуватиметься в on-line режимі з українськими мігрантами з усього світу. Відкрита для преси двохгодинна веб-конференція Глави УГКЦ продовжиться Акцією зі збору пропозицій «Церква разом з мігрантами». Мета акції – підготовка питань та рекомендацій для Патріаршого Синоду щодо душпастирської опіки та соціального служіння мігрантам та їхнім родинам за кордоном та в Україні. Збір пропозицій відбуватиметься на міграційному порталі «Навігатор» (www.navigator.net).

Зараз за межами України перебуває близько чверті вірних УГКЦ, а відтак є всі підстави говорити про Українську Греко-Католицьку Церкву як про Церкву мігрантів. Останні соціологічні дослідження української трудової міграції (результати презентовані у червні 2009 р. Карітасом України за участі Комісії УГКЦ у справах мігрантів) засвідчують значну невідповідність між духовними потребами мігрантів та душпастирським служінням, яке здійснює УГКЦ.

У Зверненні Митрополичого Синоду УГКЦ щодо міграції, який відбувався у червні минулого року, єпископи підкреслили, що Церква зобов’язана «піднести голос за тих наших співгромадян, які були змушені виїхати, а тепер позбавлені належного захисту і безпеки у країнах перебування». У Зверненні також констатується, що «незважаючи на масштабність феномену трудової еміграції з України, він не отримав належної уваги з боку політичних кіл, а значить, і державних структур». Церква вважає за потрібне, аби на законодавчому рівні було визнано існування особливої категорії громадян України – трудових емігрантів – та закріплено їхній правовий статус. Нагальним завданням є вироблення цілісної міграційної державної політики та створення єдиного центрального державного органу з міграційних питань.

Департамент інформації УГКЦ

З питань акредитації прохання звертатися до Григорія Селещука, голови Комісії УГКЦ у справах мігрантів. Тел.: 093 288 66 28

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.