Німецькі експерти вивчатимуть міграцію, гостюючи в українських родинах.24.03.10

16-18 березня, Комісія УГКЦ у справах мігрантів приймала у себе фахівців з Німеччини – представників харитативної католицької організації “Реновабіс”. У зустрічах взяли участь представники Карітасів Самбірського-Дрогобицької та Івано-франківської єпархій УГКЦ Наталя Голинська та Наталя Козакевич відповідно. Ця кількаденна зустріч українських та німецьких експертів стала початком спільного проекту “Міграція і розвиток”, спрямованого на поглиблення українсько-німецького діалогу у сфері міграції.

“Не секрет, що Німеччина є однією із найвпливовіших країн при визначенні міграційної політики ЄС в цілому, і щодо українців, зокрема. А це має безпосередній вплив на становище українських трудових мігрантів. На жаль, у країнах ЄС все більше поширюються негативні настанови до мігрантів, що випливає із недовіри до них місцевих жителів. Ми прагнемо знайти шлях подолання такої недовіри і шукаємо для цього союзників у країнах ЄС” – відзначив Григорій Селещук, голова Комісії УГКЦ у справах мігрантів.

Метою проекту є вивчення мотивацій, шансів і ризиків трудової міграції, а також викликів реінтеграції українських мігрантів при їхньому поверненні в Україну, в її соціальний, культурний та економічний простір. Зокрема, через безпосередній контакт з мігрантами у їхніх родинах. Буде обрано близько десяти родин, які мають досвід міграції та готові про нього говорити. На кілька днів вони прийматимуть німецьких гостей, щоб у спільному просторі ближче зрозуміти чим стала міграція у конкретній людській долі, які позитиви і небезпеки вона зумовила, і наскільки вплинула на індивідуальний світ людини.

“Для нас дуже цінним є процес відкритого, вільного, живого спілкування, де людина розкривається, а відтак починає говорити про свій мігрантський досвід самостійно. Думаю, що саме у такому вільному спілкуванні, – без точних схем і планів, – ми знайдемо справжні відповіді на питання, які передбачені метою проекту” – поділився Йорґ Хільґерс, відповідальний за організацію проекту з німецького боку.

Інший експерт “Реновабісу”, Клаудіа Гавріч зауважила, що хоч тема проекту і вибір України для його реалізації не пов’язаний з досвідом спілкування з українськими мігрантами у Німеччині, однак має виражає логічне продовження міграційних проектів в Україні, які “Реновабіс” підтримує вже кілька років. Серед них і функціонування порадень для родин мігрантів, і масштабне дослідження української трудової міграції і підтримка видавничих проектів у сфері міграції. “Україну ми вибрали тому, що вона видається нам найцікавішою на всьому пострадянському просторі, до того ж, у загальному, українська міграція є поширеним явищем у всій Європі” – додала вона.

Проект є початком нових форм співпраці між неурядовими та церковними організаціями Німеччини та України у сфері міграції. За ним плануються наступні кроки, що зближуватимуть обидві країни.

Надано Комісією УГКЦ у справах мігрантів

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.