На думку Блаженнішого Любомира, у 2010 році однією з найважливіших подій будуть вибори Президента України 31.12.09

Традиційно, напередодні Нового року, у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, який розташований на території майбутнього Патріаршого центру УГКЦ у м. Києві (вул. Микільсько-Слобідська, 5) було відслужено подячний молебень. Богослужіння, яке розпочалося о 17.00, очолив Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький. З Главою УГКЦ співслужили Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), Керівник Патріаршої адміністрації, Преосвященний Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, та духовенство Київської архиєпархії.

Під час богослужіння Блаженніший Любомир коротко привітав численних учасників спільної молитви та заохотив усіх бути вдячними Господові за всі дари, якими Він нас щоденно обдаровує. Також Глава УГКЦ сказав, що після завершення молебню присутнім буде роздано текст його новорічної проповіді (повний текст проповіді читайте за цим посиланням: www.ugcc.org.ua/1028.0.html).

«У засобах масової інформації – на телебаченні, по радіо і в пресі – ми знаходимо багато спроб проаналізувати минулий рік, підсумувати те, що відбулося за той період у нашому житті. Роблять це здебільшого політики, науковці та журналісти», – сказав Блаженніший Любомир. Одначе в усіх цих спробах аналізу, за словами Предстоятеля УГКЦ, простежуємо одну річ – відсутність релігійного елементу, тобто намагання подивися на те, що сталося, очима віри. «У наш час релігійна оцінка події звичайно зводиться до того, що люди починають вважати себе творцями всього, власниками свого довкілля і бажають бачити себе володарями історії. Життя таких людей раніше чи пізніше закінчується якоюсь великою невдачею, карою. Натомість, якщо люди визнають, що вони є Божими дітьми, що перебувають у Божих руках і що Господь є Творцем, Добродієм та Володарем Всесвіту, то вони розвиваються», – відзначає Блаженніший Любомир.

Крім того, Глава УГКЦ, торкнувся важливих подій наступного року, а серед них – виборів. «Неприпустимим є продати свій голос. Це означає віддати щось дуже цінне злочинцям. Той, хто так робить, ображає Господа і шкодить сам собі, і після цього не має ані найменшого права на когось чи на щось нарікати», – сказав Предстоятель УГКЦ. При цьому він застеріг: «Роздумуючи над тим, за кого віддати свій голос, не можна зважати лише на передвиборчі промови кандидатів. Сьогодні ми потопаємо у повені слів. Як казав наш Кобзар, великих слів велика сила і більш нічого. Треба свідомо, в міру своїх можливостей, перевіряти не тільки слова, а й минулі дії та поведінку кандидатів, аналізувати, чи їхні вчинки справді принесли користь державі та народові, і лише на цій основі приймати рішення. Наш голос повинен бути справжнім вибором, бо в тому є велика сила нашого народу», – наголошує у своїй новорічній проповіді Блаженніший Любомир.

«Бажаю вам і собі, щоб той, хто буде вибраний провідником нашої держави, щиро, не тільки на словах, любив Україну і наш народ. Однак, щоб таке бажання було справедливим, ми самі у власному житті повинні старатися з повною відповідальністю шукати не тільки особистих вигод і задоволення, а передусім загального блага, служити іншим людям, бути готовими навіть пожертвувати своєю користю для добра всієї спільноти і виконувати ті закони, якими хочемо, щоб керувався наш народ», – підсумував Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.