Різдвяні святкування римо-католиків в Україні. 26.12.2009

Нічну Божественну Літургію “Пастирку” та урочисту Святу Літургію в празник Різдва Господнього за григоріянським календарем в головному римо-католицькому храмі України – митрополичій базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові очолив архиєпископ-митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. Радість Різдвяної Вігілії латинників прийшли до храму розділити також вірні східного обряду. З Різдвяними святами римо-католиків привітали архиєпископ Львівський Української Греко-Католицької Церкви владика Ігор Возьняк, заступник голови обласної державної адміністрації пан Ігор Держко, міський голова Львова пан Андрій Садовий та Генеральний консул Польщі у Львові пан Ґжеґож Опалінський. На другий день Свят, в урочистість св. Стефана, митрополит Мокшицький відвідав парафію в шахтарському місті Червонограді Львівської області.

У київській протокатедрі св. Олександра в навечір’я Різдва Христового Службу Божу очолював Апостольський Нунцій в Україні архиєпископ Іван Юркович, який у своїй проповіді зазначив, що «для українців з усього світу Різдво – це свято для всіх», та побажав усім гарних свят, Божого миру і благословення. Від імені Глави Української Греко-Католицької Церкви блаженнішого кардинала Любомира Гузара католиків західного обряду привітав владика Богдан Дзюрах.

Греко-католицьке і православне духовенство, монахи і миряни та представники влади Волині прийшли привітати місцевих римо-католиків до катедри св. Апостолів Петра і Павла у місті Луцьку. Ординарій Луцької дієцезії єпископ Маркіян Трохим’як, що тепер є Головою Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, закликав присутніх до ревної молитви, щоб ми ще раз усвідомили, чим для нас є віра і ким є Спаситель Христос, Який для нас народився. «Україна довго мріяла про свою свободу і про свою незалежність. І цю свободу та незалежність треба берегти, цій свободі і незалежності треба служити. Усім своїм життям, усіма своїми помислами», – підкреслив у своєму слові владика Маркіян Трофим’як.

Католиків латинської традиції з Різдвом Христовим привітав Президент України Віктор Ющенко:

“Щиро вітаю з світлим Різдвом Христовим всіх християн України, які відзначають це свято за Григоріянським календарем, – мовиться у привітанні. – Різдво Христове – одна з найвеличніших подій християнського світу. Віруючі різних конфесій відзначають її у різні дні календаря. Проте це не може завадити нам, віруючим людям, разом переживати євангельське чудо народження Сина Божого, відчувати свою єдність во Христі.

Протягом тисячоліть це свято єднає всіх християн навколо вічних життєвих істин, спонукає кожного із нас замислитись над глибинним сенсом людського буття, наповнити своє серце любов’ю та милосердям. Щиро бажаю вам, дорогі мої, міцного здоров’я, радості і благополуччя. Нехай світло Вифлеємської зірки зігріє наші серця, зміцнить віру, надихне на добрі і праведні справи. Нехай Божа благодать зійде на Україну, допоможе знайти нашому народові найкоротший шлях до злагоди та порозуміння”.

(для Радіо Ватикану, Костянтин Чавага)

Джерело: http://www.radiovaticana.org/ucr/Articolo.asp?c=344951

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.