Новини з Брюсселя. 3.12.09

Нещодавно на запрошення делегата бельгійської єпископської Комісії «Pro Migrantibus» від парафій Східних католицьких Церков у Бельгії єрм.Олега Зимака,ЧНІ, Апостольський Екзарх для українців Франції, Бенілюксу і Швейцарії УГКЦ Преосвященний Владика Михаїл (Гринчишин), здійснив візит до Брюсселя й Антверпена. Програма візиту Владики, зокрема, включала відвідини Єпископа Брюсселя Монс.Жозефа Де Кезеля. У часі прийому відбувся обмін думками щодо ряду питань спільного зацікавлення, відзначено поступ у розвитку парафії Брюсселя УГКЦ й обговорено можливості подальшого її розвитку. На закінчення зустрічі владика Михаїл подарував українську ікону своєму брюссельському брату у єпископстві.

Крім того, в ході візиту, Владика Михаїл очолив Молитовний Реквієм за душі невинних жертв Голодомору-геноциду в Україні, який вже втретє організовується брюссельською парафією св.рівноап.вел.кн.Володимира УГКЦ спільно з дипломатичними інституціями України, акредитованими у Брюсселі Представництвом України при ЄС, Посольством України у Королівстві Бельгія та Представництвом України при НАТО. Молитовний Реквієм, який пройшов у катедральному Соборі свв.Михаїла і Гудули Архиєпископства Малін-Брюссель, включав: Архієрейську Божественну Літургію, виступи Посла України у Бельгії Й.Екс.Є. Бершеди, сольний виступ п.Іри Хапко, виконання творів органної музики, Панахида. Співслужили Владиці всі українські душпастирі УГКЦ у Бельгії, парохи душпастирств Східних католицьких Церков, які є у Брюсселі, представники Архиєпископства Малін-Брюссель. Серед присутніх були представники дипломатичного корпусу, центральних органів влади Бельгії, члени Євроінституцій, українські парафіяни душпастирств УГКЦ Бельгії, іноземні гості.

На завершення візиту відбулася зустріч Владики Михаїла та єрм.Олега Зимака,ЧНІ із Єпископом Антверпена Монс.Йоханном Бонні та із його вікарієм о. Ріком Ут. У часі зустрічі, зокрема, висловлено вдячність латинській стороні за відкритість та допомогу для парафії Антверпена УГКЦ. Монс.Й.Вонні та о.Р.Ут висловили задоволення з динаміки розвитку української парафії в Антверпені, ними відзначено роль українських Редемптористів: засновника парафії єрм.О.Зимака,ЧНІ та першого офіційного пароха – єрм.Ігора Безкостого,ЧНІ. Обговорено практичні кроки для подальшого життя та розвитку місцевої української парафії.

Секретаріат Душпастирства Брюсселя УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.