Владика Йосиф (Мілян) здійснив візит до Черкас. 6.11.2009

4 листопада, Преосвященний Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, зустрівся з представниками міста Черкаси та Черкаської області, а також взяв участь в урочистостях, присвячених 65-ій річниці смерті Андрея Шептицького.

На зустрічі з заступником Голови Черкаської облдержадміністрації Чабаном Анатолієм Юзефовичем, владика коротко розповів про історію Української Греко-Католицької Церкви. Особливу увагу єпископ звернув на той факт, що багато вірних УГКЦ, особливо вихідців із Західної України, з приходом радянської влади насильно були вивезені до Сибіру, а після смерті Сталіна, не маючи можливості повернутися додому, оселилися в Центральній та Південно-Східній частинах України. Тому, на думку владики Йосифа, на Черкащині потенційно є велика кількість вірних Греко-Католицької Церкви, яких ще потрібно віднайти.

«Ми не хочемо і не займаємося прозелітизмом, як це часто нам закидають, а лише хочемо віднайти своїх вірних на цих територіях», – зазначив єпископ.

В свою чергу заступник Голови Черкаської облдержадміністрації Чабан Анатолій Юзефович подякував за офіційний візит єпископа УГКЦ до Черкас, висловивши сподівання про співпрацю в майбутньому.

На зустрічі з секретарем міськради Черкас Маринкевичем Василем Петровичем владика Йосиф розповів про різні соціальні ініціативи УГКЦ, якими Церква могла б допомогти місту. Зокрема про спільноти «Віра і Світло», які опікуються неповно справними людьми, академічне та військове душпастирство. Секретар міськради запевнив, що місто підтримуватиме всі ініціативи, які будуть сприяти розвитку порозуміння та любові у місті.

Після офіційних зустрічей з чиновниками владика Йосиф взяв участь у вечорі, присвяченому 65-ій річниці смерті Андрея Шептицького. Вечір відкрив о. Юліян Шеремета, який коротко розповів про життя Митрополита Андрея. Опісля присутні переглянули фільм «Спадщина Андрея Шептицького».

На закінчення до присутніх звернувся владика Йосиф, який розповів про великий приклад Митрополита Андрея для сучасних поколінь і закликав всіх наслідувати його в своєму житті.

«Мене запитували, чому ми згадуємо про Шептицького у Черкасах, адже він жив у Львові? На що я відповів, що його приклад – мецената, захисника життя і гідності людини, незалежно від її національності чи віровизнання, патріота держави, – є показним для кожного. А тому в Митрополита можна багато навчитися як львів’янину так і черкащанину», – підсумував владика.

Прес-служба Київської архиєпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.