Відбулася зустріч греко-католицьких і римо-католицьких єпископів України. 23.10.09

19 – 20 жовтня відбулася спільна зустріч єпископів Римсько-Католицької і Греко-Католицької Церков України. Розпочалася зустріч Божественною Літургією у катедрі Успіння Пресвятої Богородиці Римо-Католицької Церкви міста Львова. Очолив Літургію Архиєпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. Проповідь виголосив Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, який зокрема наголосив на тому, що “таке об‘єднання єпископів двох обрядів, є ознакою діяння Святого Духа”.

“Така зустріч єпископів Церкви, які представляють різні традиції, є видимим знаком єдності Католицької Церкви в Україні. Це повинно стати видимим знаком можливості єдності у суспільстві”, – сказав у коментарі для Департаменту інформації Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

20 жовтня, о 8.00 Божественною Літургією у візантійському обряді під проводом Високопреосвященного Владики Ігоря (Возьняка), Архиєпископа Львівського, у реколекційному центрі Львівської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви розпочався другий день спільної зустрічі владик. Після Літургії проходили робочі зустрічі. Головна тема зустрічей “Слово Боже у житті і місії Церкви”.

Доповідь виголосив Владика Петро Геркулян Мальчук, Єпископ-помічник Одесько-Сімферопольської Дієцезії, який представив результати Синоду Єпископів Католицької Церкви, що проходив минулого року у Римі і був присвячений темі Божого Слова. Відтак наступила дискусія, у якій владики обох Церков ділилися своїми думками і поглядами, як потрібно краще проповідувати Боже Слово. У часі дискусії було запропоновано розважити над темою, як самі єпископи, будучи знаряддям у руках Божих, піддаються впливові Святого Духа у сприйманні Божого Слова.

“Слід відзначити, що одним із результатів дискусії була пропозиція, щоб наступного року провести спільні реколекції для католицьких єпископів двох обрядів”, – сказав на завершення Владика Богдан.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.