ПІДСУМКИ ПРАЦІ ЧЕРГОВОГО СИНОДУ ЄПИСКОПІВКИЄВО-ГАЛИЦЬКОЇ МИТРОПОЛІЇ УГКЦ

У вівторок, 26 березня єпископи УГКЦ з усіх теренів України з’їхалися до Львова для того, щоб на чолі з Блаженішим Любомиром Кардиналом Гузарем, відбути чотирнадцяту сесію Синоду Києво-Галицької Митрополії УГКЦ, який для Української Греко-Католицької Церкви став головною подією другої половини березня.

Цього разу у праці Синоду, окрім його традиційних учасників, взяли участь нові єпископи-помічники Львівські Ігор Возняк та Гліб Лончина, а також новопоставлений екзарх Донецько-Харківський Преосвященний Степан Меньок.

Засідання чергового Синоду єпископів розпочалося офіційним привітанням трьох нових його повноправних членів, після якого усі присутні відразу взялися до активної праці.

Блаженніший Любомир Кардинал Гузар повідомив єпископів про висліди своєї недавньої зустрічі зі Святішим Отцем Іваном Павлом II Папою Римським, котра проходила у присутності митрополитів та членів Постійного Синоду єпископів УГКЦ, у Ватикані 11 березня 2002 року.

Окрім цього члени Синоду Києво-Галицької Митрополії УГКЦ взяли до відома недавно підписаний документ про реабілітацію покривджених у часи тоталітарного режиму Церков і постановили відреагувати на нього письмовою подякою, надісланою на адресу Президента України пана Леоніда Кучми.

Наступним пунктом робочої програми Правлячих Архієреїв, єпископів-помічників та екзархів УГКЦ з усіх регіонів України стала праця над кількома церковними документами, серед яких найважливішими були «Проект типового Положення про католицьку школу на території Києво-Галицької Митрополії УГКЦ» та «Статут Митрополичого Синоду».

Багато уваги учасників Митрополичого Синоду єпископів УГКЦ було також присвячено питанням удосконалення статуту і внесення структуральних змін в працю благодійного фонду «Карітас-Україна», випрацюванню планів подальшої праці Митрополичого відділу інформації, справі вирішення питань, пов’язаних із працею капеланів у збройних силах та у різних типах навчальних закладів України.

Єпископи УГКЦ в черговий раз звернулися до проблематики, раніше порушеної у вже відомому широкому загалові «Зверненні про надмірне вживання алкогольних напоїв». Було вирішено активізувати подальші конкретні заходи, спрямовані на боротьбу з пияцтвом в Україні, відновити та підтримати діяльність товариства «Відродження» та організації анонімних алкоголіків.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.