Екологічне відеопослання папи Бенедикта XVI до ООН. 15.10.09

Уряди держав мають мужньо захищати дорогоцінний дар Створіння! З таким закликом папа Бенедикт ХVI звернувся у спеціальному відеопосланні до учасників саміту ООН в Нью-Йорку з питань кліматичних змін.

Святіший отець наголосив на необхідності надання «міжнародною спільнотою та окремими урядами правильних дороговказів своїм громадянам для дієвого запобігання виснаження довкілля».

«Земля є дорогоцінним даром Творця, який при проектуванні гармонії її екологічних систем дав нам принципи, яких маємо дотримуватись як вірні управителі Божого створіння». Папа звернув також увагу учасників екологічног саміту ООН на свою останню енцикліку Caritas in veritate, в якій підкреслена «необхідність оновленої солідарності» (49), що має носити комплексний характер: від міжособового виміру і аж до відповідальності за прийдешні покоління та природне довкілля. Рівночасно понтифік підкреслив, що «Охорона довкілля, ресурсів і клімату зобов’язує всіх відповідальних за долю міжнародного співтовариства діяти спільно, згідно законодавства і в дусі солідарності, насамперед, з найвразливішими регіонами Землі» (50).

Бенедикт ХVI висловив переконання, що завдяки об’єднаними зусиллям стане можливим цілісний людський розвиток для блага сучасних народів та прийдешніх поколінь. «Цей розвиток має орієтуватися на цінності любові в правді. Попри те необхідним є навернення в сучасній моделі глобального розвитку в напрямку більшого спільного осмислення відповідальності за створіння, що вимагають не тільки актуальні екологічні проблеми, але також ганебне явище голоду та убогості».

На завершення святіший отець закликав учасників саміту ООН до мужньої та конструктивної дискусії. Всі люди покликані до «відповідального управління створінням і використання ресурсів таким чином, щоб гідно жити міг кожен зокрема і все суспільство», а також розвивати союз між людиною та довкіллям, «який має бути відображенням творчої любові Бога».

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ з питань екології

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.