Єпископи Європи вивчали питання реституції церковного майна. 05.10.09

1 – 4 жовтня 2009 року у Франції проходило щорічне пленарне засідання Ради Єпископських Конференцій Європи (Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae (CCEE)), у якому взяли участь голови та уповноважені представники 34 національних єпископських конференцій Європи. Від Синоду Єпископів УГКЦ, за дорученням Блаженнішого Любомира, у роботі CCEE взяв участь Владика Богдан (Дзюрах), секретар Синоду Єпископів УГКЦ, керівник Патріаршої адміністрації. Учасниками ССЕЕ були також представники Святого Престолу і гості з інших континентів, які мали нагоду спілкуватися зі своїми європейськими колегами.

Тема цьогорічного засідання «Відносини Церкви і держави». У преамбулі до пленарного засідання, Президент ССЕЕ кардинал Петер Ердьо представив мету цьогорічного засідання: «Виконуючи свої душпастирські завдання для Божого народу, єпископи усвідомлюють потребу бути поінформованими про рішеннях і напрацювання у відносинах з Церквою кожної європейської держави. Ми також будемо застановлятися над питаннями, які залишаються невирішеними, зокрема, конфіскація церковного майна при комунізмі… Зараз існує багато різноманітних моделей, що врегульовують ці відносини. Однак, те що було добре для Польщі, було б згубним для Туреччини. Єдиної моделі бути не може».

Відносини Церкви і держави учасники засідання обговорювали в контексті нещодавнього візиту Папи Римського Венедикта XVI до Чеської Республіки та Року священства, який розпочався в Католицькій Церкві. Свою увагу єпископи Європи зосередили також на темі «Церква і медіа», а саме з одного боку над тим, як церковне життя висвітлюється на сторінках світських медіа, а з другого боку – як Церква повинна співпрацювати із світом медіа для поширення Євангелії, а також як більш ефективно використовувати сучасні технології у середині Церкви для євангелізаційної і пасторальної діяльності.

Крім того, за повідомленням Владики Богдана, під час пленарних засідань було розглянуто важливі для європейського континенту загалом, і для Церкви у Європі зокрема, теми міграції, катехизації, екології, католицьких шкіл та душпастирства у вищих навчальних закладах. Також було обговорено висвітлення гендерної проблематики в європейському законодавстві та вивчено поточні питання в галузі біоетики.

Довідка

У Європі нараховується 34 національні католицькі єпископські конференції, що творять один загальноєвропейський орган – Раду Єпископських Конференцій Європи, яку від 2006 року очолює Президент ССЕЕ кардинал Петер Ердьо.

Пленарні асамблеї дають можливість спілкуватися між собою окремим єпископським конференціям та виробляти уніфіковану позицію щодо різних викликів сучасності. Для УГКЦ такі зустрічі є особливо важливими, оскільки через них вона входить у Європу і цим, зокрема, формує сприйняття України як європейської держави.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.