«БУТИ ПРОВІДНИКОМ — ЦЕ ЗНАЧИТЬ БУТИ ГОТОВИМ НА ЖЕРТВУ»:ГЛАВА УГКЦ БЛАЖЕННІШИЙ ЛЮБОМИР КАРДИНАЛ ГУЗАРЗУСТРІВСЯ З ЮЛІЄЮ ТИМОШЕНКО

Завершився передвиборчий марафон, результати якого вже через короткий час вплинуть на процес формування нового політичного обличчя нашої держави.

Не втручаючись у політичні дебати і не підтримуючи жодного із кандидатів зокрема, провід УГКЦ спільно з священиками, монашеством та мирянами протягом тривалого часу заносили цілодобові моління до Бога з проханням про справедливі вибори, про те, щоб до влади прийшли справді достойні люди, готові на самовіддане служіння і самопожертву.

Протягом березня Митрополичі палати Святоюрської гори відвідали керівник Адміністрації Президента України Володимир Литвин, голова виборчого блоку «Єдність» Олександр Омельченко, голова блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко, а 27 березня Главу УГКЦ з візитом поваги відвідала ще одна провідна постать української політики — Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко завітала до Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара о 18 годині вечора після цілої низки конференцій та зустрічей зі своїми симпатиками, число котрих у Львові виявилося доволі значним. Навіть біля входу до Святоюрських митрополичих палат на неї очікувала доволі численна група людей, небайдужих як до її постаті, так і до сміливих ідей, висловлених у її передвиборчій програмі.

Зустріч з Главою УГКЦ набагато перевищила початковий десятихвилинний ліміт і переросла у теплу і, разом із тим, по-справжньому ділову зустріч. Пані Тимошенко з глибокою повагою звернулася до Блаженнішого Любомира з проханням розповісти про своє бачення шляху, по якому слід йти українським провідникам, а також висловила свою неприховану радість від того, що «практично у всіх регіонах України спостерігається справжній підйом національного духа».

У відповідь на вступні думки колишнього віце-прем’єр-міністра Глава УГКЦ сказав: «Мене дуже тішить те, що український народ переживає підйом, але ми повинні бути свідомі того, що ми ще не є при цілі, ще перед нами досить далека дорога. Я ніколи не думав, що рани, які завдав комунізм, були такі глибокі. Люди стали оспалі, байдужі… Тож сьогодні правдивий провідник повинен знати, як збудити людей, як допомогти їм знову стати на ноги.

Наше суспільство стало суспільством споживачів, тих хто чекає, щоб хтось нам щось готове сказав, щоб хтось за нас подумав і за нас зробив рішення. Але мусимо бути не тільки споживачами, бо станемо жертвами тих, хто нами маніпулює. Потрібно бути самими собою. Це поважна і важка праця, у якій українському народові повинні допомогти його провідники.

Бути провідником — завдання цікаве, але й дуже відповідальне, це значить бути готовим на жертву. Потрібно бути тим каменярем, який лупатиме скалу, не чекаючи людської слави. Всі ми терпимо, але тільки свідомо прийняте терпіння ушляхетнює людину, дає можливість пізнати правдиві вартості. Потрібно, щоб весь наш народ жив життям духа, розумінням краси та правди. Не маю готового рецепту: робіть те чи інше. Перш за все мусимо поставити у центр уваги людину як цілість, а не якусь заробіткову машину. Людина має застановитися над тим, ким вона справді є. Для цього потрібно створити сприятливу атмосферу».

Блаженніший Любомир Кардинал Гузар висловив подяку пані Юлії Тимошенко за її візит і увагу до Української Греко-Католицької Церкви. На добру згадку про цю справді щиру зустріч Глава УГКЦ подарував пані Юлії збірку документів видану під назвою «Нескорена Церква» та пам’ятну медальку, викарбувану з нагоди візиту Святішого Отця Івана Павла II Папи Римського в Україну.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.