У Лондоні відбувається засідання Постійного Синоду Єпископів УГКЦ . 27.09.09

24 – 28 вересня 2009 року у Лондоні відбувається засідання Постійного Синоду Єпископів УГКЦ. Постійний Синод – це група єпископів, яка працює від імені Патріаршого Синоду і є дорадчим органом для Глави Церкви. Головне завдання Постійного Синоду – підготувати засідання Патріаршого Синоду. Пригадуємо, що цього року Патріарший Синод проходитиме від 29 листопада до 9 грудня у Львові-Брюховичах.

Темою Великого Синоду, за словами Блаженнішого Любомира, Глави УГКЦ, буде стратегія євангелізації в Українській Греко-Католицькій Церкві. Тому і Постійний Синод у своїй роботі застановлятиметься над цим питанням. Також однією з тем Постійного Синоду є звіт про хід підготовки до Патріаршого Собору, що має відбутися у Бразилії у 2011 році і буде присвячений темі богопосвяченого життя.

З нагоди перебування у Великобританії, Владики, члени Постійного Синоду, урочисто привітали Владику Гліба (Лончину), Апостольського Адміністратора Екзархії для українців-католиків у Великобританії, з введенням в уряд. (Владика Гліб призначений Апостольським адміністратором вакантного осідку Апостольського Екзархату для українців візантійського обряду у Великобританії 2 червня 2009 року).

У програмі проведення Постійного Синоду передбачені зустрічі із місцевими священиками, мирянами та молоддю. Ціллю тих зустрічей, за словами Блаженнішого Любомира, є «краще пізнати становище нашої Церкви у цій країні». Саме для цього п’ять років тому було ухвалено рішення проводити одне із засідань, які відбуваються упродовж року, поза межами України. Крім того, члени Постійного Синоду матимуть зустріч із римо-католицьким Архиєпископом Вестмінстеру Вінсентом Джерардом Ніколсом.

Довідка

Постійний Синод складається з п’яти осіб: з уряду до цього органу входить Глава УГКЦ, який є головою Постійного Синоду. Трьох єпископів, членів Постійного Синоду, обирає Патріарший Синод, а одного призначає Верховний Архиєпископ. Членів цього Синоду обирають на п’ять років. Окрім того, обирають заступників на випадок, якщо хтось із членів Постійного Синоду не зможе взяти участі у його роботі. Впродовж року відбувається чотири засідання Постійного Синоду, одне з яких – одразу після завершення Патріаршого Синоду.

Синод Єпископів УГКЦ, що проходив у Філадельфії (США) від 27 вересня до 6 жовтня 2007 року, обрав нових членів Постійного Синоду Єпископів УГКЦ: Архиєпископа Ігоря (Возьняка), Владику Павла (Хомницького), Владику Давида (Мотюка), Владику Василя (Семенюка). Склад заступників членів Постійного Синоду Єпископів УГКЦ: Владика Василь (Івасюк), Владика Ярослав (Приріз), Владика Володимир (Ющак), Владика Володимир (Ковбич).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.