«СПРАВЖНЯ ДЕМОКРАТІЯ ЗАВЖДИ ПОБУДОВАНА НА ОПТИМІЗМІ І НА ВІРІ В ЛЮДИНУ»: ГЛАВА УГКЦ ЗУСТРІВСЯ З ОЛЕКСАНДРОМ ОМЕЛЬЧЕНКОМ І ВІКТОРОМ ЮЩЕНКОМ

Початок другої половини березня знаменувався ще більшим пожвавленням політичних змагань, які поступово переходили у свою завершуючу стадію. Рівно два тижні перед виборами, з метою консолідації сил, Львів та околиці відвідали два поважні гості, голови виборчих політичних блоків «Єдність» — Олександр Омельченко та «Наша Україна» — Віктор Ющенко.

Програма зустрічей, прес-конференцій, виступів у засобах масової інформації обох політичних лідерів була доволі інтенсивною, але жоден із них не оминув увагою Українську Греко-Католицьку Церкву та її провід, котрі вже протягом багатьох років мають чи не найбільший вплив на духовне формування галичан.

У широко розповсюджених «Зверненнях з нагоди виборів» УГКЦ та її Глава — Блаженніший Любомир Кардинал Гузар дуже чітко визначили свою позицію щодо участі у політичному житті назагал і виборчому процесі зокрема. Це позиція активної підтримки усіх благих починань при збереженні суворого нейтралітету.

УГКЦ не висуває кандидатів і не дає окремого благословення жодному із виборчих блоків, але у такий спосіб залишається відкритою для молитовної та духовної підтримки усіх, хто бере на себе відповідальність змагань за владу в Україні.

Голова виборчого блоку «Єдність» відвідав Святоюрський комплекс у суботу, 16 березня. Свій візит він розпочав з оглядин Архікатедрального собору святого Юра. Під час короткої екскурсії у супроводі виконуючого обов’язки адміністратора Архікатедри митрофорного протоієрея Романа Кравчика, Олександр Омельченко вклонився святиням, дорогим серцю кожного греко-католика, а також особисто привітав дві молоді пари, які саме у цей час приймали святе таїнство Подружжя.

А далі була зустріч з Главою УГКЦ, у контексті якої звучали думки про потребу підтримки національного виробника та формування громадянської свідомості. Пан Омельченко висловлював жаль про те, що «при наявності багатих природних ресурсів, ми не маємо сильної вітчизняної економіки».

Блаженніший Любомир Кардинал Гузар погодився з думками про важкий економічний стан, у якому перебуває наше суспільство і висловив надію на те, що сучасні проблеми буде подолано. Він також, у черговий раз, згадав про свої плани щодо перенесення Патріаршої курії до Києва.

Глава УГКЦ і київський міський голова обмінялися пам’ятними подарунками. На добру згадку про відвідини Святоюрської гори, пан Олександр Омельченко дістав медальку, викарбувану на честь візиту Святішого Отця Івана Павла II Папи Римського, а також книгу «Нескорена Церква». У свою чергу голова виборчого блоку «Єдність» подарував Блаженнішому Любомирові годинник із гербом міста Києва, альбом «Історія української ікони» та перше Євангеліє, видане українською мовою.

У неділю, 17 березня Святоюрську гору відвідав голова виборчого блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко у супроводі колишнього міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка, львівського міського голови Василя Куйбіди та керуючого обласним штабом виборчого блоку «Наша Україна» Степана Давимуки. Зі сторони Української Греко-Католицької Церкви поважних гостей вітали Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Карднал Гузар та єпископи-помічники Львівські Преосвященні Ігор Возняк та Гліб Лончина.

Зустріч відбувалася у робочому кабінеті Глави УГКЦ і проходила у теплій і дружній атмосфері. Пан Ющенко наголосив на тому, що у цей важливий для нашої держави історичний період не слід згадувати про колишні чвари та непорозуміння, адже «Україна для нас усіх повинна бути понад усе». На думку колишнього прем’єр-міністра, сьогодні ми переживаємо своєрідний ренесанс демократії, схожий на процеси, сповнені оптимізму початку 90-х років. В народу і, зокрема, у молоді знову виникає відчуття, що щось можна змінити.

Блаженніший Любомир продовжив думку пана Ющенка і зауважив, що і на його погляд «народ в Україні починає мудріти у політичному плані, починає уважніше придивлятися до політичних сил і робити свої висновки»: «Однак, ми ще частково живемо психологією невільників. Ми ще не завжди здатні, навіть у разі небезпеки, прийти до повного об’єднання».

«Демократія — дуже цікава річ, — на завершення зауважив Глава УГКЦ. — Її нелегко здобути, але вона завжди побудована на оптимізмі, на вірі в людину. Ми вже маємо зразки різних світових демократій. Але наша демократія не буде американською, французькою чи німецькою… Вона буде українською».

Після розмови з Блаженнішим Любомиром Кардиналом Гузарем, голова виборчого блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко відбув до Політехнічного університету, де зустрівся з численними представниками львівської громади.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.