УГКЦ МОЛИТЬСЯ ЗА ДОБРІ ВИБОРИ

У своєму останньому зверненні з нагоди виборів Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар наголосив на тому, що «Українська Греко-Католицька Церква не висуває кандидатів і не уділяє особливого благословення будь-якому із них для участі у виборчому процесі». Однак це не означає, що УГКЦ відмежовується від актуальних суспільних та політичних проблем, які турбують громадян України.

Не уділяючи благословення окремим кандидатам, УГКЦ уділяє загальне благословляє усім тим, хто готовий з чистим сумлінням взяти на себе відповідальність за вирішення важливих державних питань. Саме тому, з благословення Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, духовенство і миряни Львова протягом цілого березня молилися за чесний і успішний перебіг виборів.

Моління за добрі вибори відбувалися з 9 по 31 березня у тридцяти двох греко-католицьких храмах міста Львова. Щодня з 10 до 22 години священики та диякони спільно з парафіянами відбували всеможливі і безперервні богослуження та молитви, у яких зверталися до Господа з проханням про справедливі і чесні вибори.

У цей час кожен висловлював свої прохання у різний спосіб, але для усіх зразком стала молитва, котру спеціально з цієї нагоди запропонував Глава УГКЦ. Слова її прості, але, разом із тим, — дуже глибокі за змістом: «Милосердний Боже! Твої милосердя й любов потрібні мені повсякчас, але особливо в ті вирішальні хвилини мого життя, коли я повинен правильно скористатися Твоїм особливим даром — даром відповідальності за зроблений мною громадянський вибір… Твоя душа також «жахалась і тривожилась» (Мр. 14, 33). Прийди мені на поміч, коли я з неспокоєм у серці протистоятиму лихій волі й маніпулюванню голосами ближніх на догоду чиїмсь корисливим інтересам… Ти засіяв Небесне Царство з малого гірчичного зерняти (див. Мт. 13.31). Пошли мені певність, що з мого рішення, помноженого на правильне рішення моїх ближніх, зросте благодатне суспільство, основане на правді, справедливості та моралі».

Моління за добрі вибори розпочалися у суботу, 9 березня у Архікатедральному соборі святого Юра і триватили протягом двадцяти одного дня у різних храмах Львова. Завершення молитовного кола і його своєрідна кульмінація мали місце знову у Святоюрській катедрі, де з 30 на 31 березня відбулися нічні чування.

Ще важче завдання взяло на себе греко-католицьке монашество. Починаючи від 1 лютого і до 1 квітня різні монаші чини та згромадження УГКЦ протягом 60 днів (1440 годин) відбували цілодобові моління з проханням про добрі вибори.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.