УГКЦ третій рік поспіль під час святкування Хрещення Русі-України проводить чин відновлення хресних обітниць

«Сьогодні у кожній парафіяльній громаді нашої Церкви, по всій Україні, після Святої Літургії відбуватиметься чин відновлення хресних обітниць, які ми, чи в нашому імені хресні батьки проголосили у день прийняття нами Тайни хрещення. Глибоке значення цього обряду на тлі нашої історії ми старалися висловити у Зверненні з нагоди дня Святого рівноапостольного великого князя Володимира та Хрещення Русі-України, яке буде прочитане у кожному храмі», – сказав у проповіді під час Архиєрейської Божественної Літургії, яку було відслужено у Києві 26 липня Блаженніший Любомир. Урочисте богослужіння з нагоди святкування 1021-ї річниці Хрещення Київської Русі, у якому взяли участь Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, священики і численні миряни, відбулося на території будівництва майбутнього Патріаршого центру УГКЦ.

«Кожний з нас, який сьогодні, при Божій помочі, відновить свої хресні обіти, повинен застановитися над собою, своїм життям, вирішити, що не тільки задля себе, але й задля добра усієї спільноти, хоче бути добрим християнином. На підставі цього ми зможемо розвивати справедливий державний устрій», – відтак сказав у проповіді Предстоятель УГКЦ, наголосивши перед тим на тому, що Святе таїнство Хрещення має благодатний вплив не тільки на життя людини – воно здатне перемінити долю цілих народів.

«Під час Патріаршого Синоду 2006 року як стратегію нашої Церкви на наступні десятиліття ми сформували гасло: „Святість об’єднаного Божого люду”. Наше відновлення хресних обітниць, яке ми проводимо третій рік поспіль і будемо проводити кожного наступного року, є найпевнішою дорогою до осягнення цієї мети», – сказав Блаженніший Любомир, говорячи про важливість обряду відновлення обітниць. Практику відновлення хресних обітниць у Києві було започатковано у 2007 році в рамках Форуму християнської молоді, який відбувся 18-19 серпня у столиці.

Після Літургії процесійною ходою, у якій взяли участь представники різних груп вірних УГКЦ: священики, монах, монахиня, миряни, учасники свята вирушили до Дніпра, щоб зачерпнути води для освячення. Зачерпнувши води у приготовані посудини, її було принесено до місця, де проводилося богослужіння. Після цього було проведено чин відновлення хресних обітниць. Зворушливо було бути причасником великої громади віруючих, яка одними устами промовляла: «Відрікаюся від сатани, і всіх діл його, і всіх ангелів його, і всього служіння його, і всієї гордині його», а тоді: «З’єднуюся з Христом».

На завершення святкування всіх учасників окропили освяченою дніпровською водою. Тоді відбулася концертна програма за участю заслужених артистів України Івана Кавацюка та Оксани Савчук (дует «Писанка»). При цій нагоді Блаженніший Любомир подякував цьому дуетові за «велику цеглину, яку вони вклали у будівництво Патріаршого собору своєю участю в акціях із збору коштів, які відбувалися у США у 2008 році».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.