ОФІЦІЙНЕ ПРЕДСТАВЛЕННЯ НОВИХ ЄПИСКОПІВ-ПОМІЧНИКІВЛЬВІВСЬКОЇ АРХІЄПАРХІЇ УГКЦ

Свячення двох нових єпископів-помічників Львівської Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви стали знаменною подією не лише для Церкви, але і для усієї громади міста.

У понеділок, 4 березня, перед своїм короткочасним від’їздом до Австрії та Італії, Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар офіційно представив нових владик працівникам архієпархіального управління і міській владі.

Відтепер новопоставлений єпископ Ігор Возняк займатиметься поточними проблемами Львівської Архієпархії і виконуватиме функції Архієпархіального Протосинкела, а Преосвященний Гліб Лончина допомагатиме Главі УГКЦ при Патріаршій курії і справах, пов’язаних із життям греко-католиків на поселеннях.

Вже з перших днів після архієрейських хіротоній, нові владики УГКЦ розпочали працю. З допомогою глави Архієпархіальної курії Митрофорного Протоієрея Романа Кравчика вони оглянули усі офіси Святоюрської гори, познайомилися з персоналом і специфікою праці, котру виконують різні архієпархіальні комісії, відділи та служби. Без сумніву, процес подальшого ознайомлення зі справами архієпархії та Патріаршої курії продовжуватиметься, але вже минулого понеділка, з благословення Глави УГКЦ, відбулося офіційне представлення нових владик.

Під час зборів отців-деканів та працівників курії (управління) Львівської Архієпархії, Блаженніший Любомир Кардинал Гузар подякував Митрофорному Протоієреєві Петру Паньківу за його сумлінну працю на посаді протосинкела і оголосив про призначення протосинкелом новопоставленого єпископа Ігоря Возняка.

За словами Глави УГКЦ, владика Ігор добре знайомий з обставинами життя в Україні як у гірші часи, так і після виходу УГКЦ з підпілля. Він вже має тривалий досвід душпастирської праці у Вінниці і на Тернопільщині, і зможе успішно застосувати свої знання та вміння тут, у Львові. У свою чергу новий єпископ-помічник запросив усіх працівників Львівської Архієпархії до творення ще тіснішої спільноти і спільної праці на славу Божу.

Після обіду Глава УГКЦ, спільно з єпископами Ігорем Возняком та Глібом Лончиною, завітали до Львівської ратуші, де зустрілися з міським головою паном Василем Куйбідою.

Зустріч проходила у дуже відвертій і теплій атмосфері. Блаженніший Любомир Кардинал Гузар офіційно представив своїх помічників-єпископів Львівському міському голові, після чого кожна із сторін висловила цілу низку цікавих проектів і пропозицій.

Глава УГКЦ особливо наголосив на потребі якнайшвидшої розбудови і облаштування Святоюрського комплексу, відкриття на його території пантеону і музею УГКЦ.

Міський голова підтримав ці ідеї і пообіцяв вже до кінця цього року демонтувати радіовежі, споруджені на території Святоюрської гори. Прозвучали чудові ідеї щодо спорудження скульптури ангела на львівській Замковій горі та потребу продовження святкувань «днів примирення», які поступово стають традиційними для нашого міста.

У вівторок, 5 березня вранці Глава УГКЦ відбув до Австрії, де він відвідав українські громади Відня та Зальцбурга і взяв участь в урочистостях, присвячених відзначенню пам’яті святого Томи Аквінського. Наступного тижня Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, спільно з Митрополитами і членами постійного Синоду єпископів УГКЦ, відвідав Ватикан і зустрівся зі Святішим Отцем Іваном Павлом II Папою Римським.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.