Вручення дипломів випускникам Тернопільської семінарії. 24.06.09

Цьогорічне свято вручення дипломів випускникам Тернопільської Вищої духовної семінарії ім. Патріарх Йосифа пройшло, як і звично, в Марійському Духовному Центрі «Зарваниця». 20 червня 2009 року в соборі Зарваницької Матері Божої була відслужена Архиєрейська свята Літургія, яку очолив Преосвященний Владика Василь (Семенюк), Єпарх Тернопільсько-Зборівський. Літургію з Владикою співслужили о.Іван Римар, в.о. ректора семінарії, о.д-р Володимир Ковалковський і о. д-р Михайло Пастух, віце-ректори семінарії, а також префекти, викладачі, студенти, гості та батьки випускників.

У проповіді, зверненій до випускників, Владика Василій, наголосивши на великій гідності та відповідальності священика, закликав виявляти набожність до Пресвятої Богородиці, «щоб, коли ви станете священиками, – ви були готовими піти скрізь, де тільки Церква потребує: чи на Зелений Мис, чи в Сибір, чи в Казахстан, чи на Одещину, чи у Крим, чи в Португалію, чи в Італію, куди доля закинула наших заробітчан». На завершення Владика звернувся до студентів словами слуги Божого митрополита Андрея Шептицького: «Бажаю, щоб ви зуміли трудитись як апостоли, зносити всякого роду переслідування, наклепи, труднощі, жити лише для одної мети: щоб людей до Бога навертати, відректися себе самих, не дбати про власну вигоду, ані про здоров’я, ані про життя. Таких треба нам людей, які відреклися самих себе, взяли хрест Христовий собі на рамена і рішилися жити таким життям, яким жив Христос, яким жили апостоли, і готові були вмирати такою смертю, якою помер Христос і якою вмерли апостоли. Бо наш народ заслуговує на нашу любов і самопосвяту.»

Після богослуження о.віце-ректор Володимир зачитав наказ про закінчення богословських студій, а Преосвященний Владика Василь вручив диплом кожному випускникові.

www.tvds.org.ua

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.