Життя дорослих очима дітей. У Єпархіальному музеї в Трускавці відкрилась виставкадитячих робіт «Намалюй собі життя». 19.06.2009

Восьмого червня у Дрогобичі в Центрі душпастирства молоді проходив конкурс дитячого малюнка та нагородження переможців, у ньому взяли участь понад 190 дітей різних вікових категорій з теренів Самбірсько-Дрогобицької Єпархії. Організатором конкурсу виступив НПФ «Покрова».

  Продовженням цього свята стало відкриття виставки в Єпархіальному музеї яке пройшло 15-го червня. Воно розпочалося благословенням та привітальним словом Преосвященнійшого Владики Юліяна Вороновського,  Єпископа Самбірсько-Дрогобицького. У своєму виступі архиєрей зазначив: «Я дуже тішуся, що у нас є такі здібні діти, та щиро прошу батьків, аби підтримували та розвивали ці мистецькі обдарування у своїх дітях. Дуже добре, що під орудою дорослих вони роблять таку корисну справу, бо через малювання вони передають свій внутршній духовний світ». Владика Юліян подякував усім дітям за участь у цьому конкурсі, а також своїми теплими словами заохотив їх до подальшої праці.Кожен творчий конкурс передбачає виконання творів згідно з певними критеріями. Цього разу від його учасників вимагалося розкрити тему, а також показати належний малярський рівень. Попередньо було обумовлено, що малюнки будуть виконані в різних техніках. Право вибору залишалося за дітьми, тож на конкурс, підсумки якого підводило авторитетне журі, хлопчики і дівчата представили акварелі, малюнки, виконані гуашшю, графіку, аплікації. На святі усі присутні мали можливість почути із уст переможців стислу розповідь про мотиви вибору сюжетної лінії та композиції малюнків,  а також про особливості роботи над творами.

Серед найкращих майстрів пензля – Матківський Іван (с.Купновичі Самбірського району, 8 років), Склярська Ольга (с.Стрілковичі Самбірського району, 15 років), Пиж Ярослав (м.Борислав, 15 років). Лауреати конкурсу розповіли про те, яким вони бачать своє майбутнє, а також старість своїх батьків та родичів. Нагадаємо, що перед учасниками конкурсу було поставлене конкретне завдання та тема: через малюнок діти повинні були показати своє бачення старості. Як зауважили хлопчики та дівчатка, запропонована нова тема є досить цікавою. Вона ставить перед ними нові завдання, відкриває нові перспективи у їхній творчості. Юні художники подякували організаторам виставки за можливість взяти у ній участь. Для багатьох дітей презентація та виставлення власних робіт у музеї стало своєрідниим творчим дебютом.

На завершення свята на дітей чекав солодкий стіл, де вони мали змогу ближче познайомитися, щиро поспілкуватися і, звичайно ж, поділитись досвідом та творчими здобутками. А ми, організатори, бажаємо усім дітям не зупинятися на досягнутому, а розвивати свої таланти.Тарас ШАФРАН,

директор Єпархіального музею

P. S.

На думку членів журі, найкраще реалізували творчий задум, виявивши при цьому достатній виконавський рівень, наступні учасники конкурсу:

І вікова категорія(4-6 років)

Витівський Дмитро

Петранівська Юлія

Колтун Дарина

ІІ вікова категорія(7-11р)

Спутаник Оксана

Матківський Іван

Іванчук Володимир

Тарнавська анастасія

Оліярник Маркіян

ІІІ вікова категорія(12-14 р)

Монастирський Андрій

Онисько Іванна

Сендак Анна

ІV вікова категорія(15-19 р)

Пиж Ярослав

Козопас Світлана

Колос Жанна

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.