Невідомі факти з життя Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосипа Сліпого презентовано у Тернополі. 04.06.2009

В обласному державному архіві Тернополя відбулася зустріч з Євгеном Небесняком – уродженцем англійського Манчестера, українським священиком. Як розповів кореспонденту УКРІНФОРМу директор архіву Богдан Хаварівський, гість з Великобританії – свого часу багаторічний директор Української папської Малої семінарії та Колегії святої Софії в Римі, автор багатьох книг і кіносценаріїв.

Отець Євген готував документацію щодо возведення в ранг святих Андрея Шептицького і Йосипа Сліпого. Результатом роботи з матеріалами стали книги “Митрополит Андрей” та праця “Патріарх Йосип”, що відкривають чимало невідомих фактів із життя великих сповідників віри. Зараз Євген Небесняк пише кіносценарій фільму про Йосипа Сліпого “Патріарх нації”. Крім цього, автор чекає відповіді з Голлівуду, куди відіслав свій сценарій художньої стрічки “Любов та ненависть на пшеничних полях”, присвяченої 75-річчю Голодомору в Україні.

На зустрічі з автором був присутній уродженець Тернопільщини – поет Степан Сапеляк, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, який нині мешкає в Харкові. Він розповів, що на стіні харківської тюрми, де свого часу відбували покарання і він, і Йосип Сліпий, з ініціативи мерії з’явилася меморіальна дошка на честь Патріарха.

Директор архіву Богдан Хаварівський повідомив, що на початку червня на батьківщині Йосипа Сліпого, в Заздрості Теребовлянського району, відбудуться урочистості, присвячені Патріархові.

• http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=811905

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.