У Києві проходитиме міжнародна конференція в’язничного душпастирства “Area Juridica”01.06.09

6 червня 2009 року у приміщенні Держдепартаменту України з питань виконання покарань (вул. Мельникова, 81) відбуватиметься Міжнародна конференція “Юридичний вимір в’язничного служіння” щодо стану законодавства європейських країн для забезпечення гуманізації у пенітенціарній сфері.

УГКЦ у співпраці Держдепартаментом, Міжнародною Католицькою Комісією В’язничної Душпастирської Опіки (ICCPPC) та Християнською Міжконфесійною місією тюремного служіння є співорганізатором заходу.

Серед запрошених – Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Іван Юркович, члени правління Міжконфесійної місії, пенітенціарного душпастирства європейських країн, юристи, керівництво Держдепартаменту, члени громадської ради Держдепартаменту, представники Міністерства Юстиції, системи ООН в Україні.

У програмі:

  • стан кримінального правосуддя в Центральній і Східній Європі,

  • представлення кримінально-виконавчої системи в Україні,

  • забезпечення гарантій і прав ув’язнених та засуджених, співпраця з духовенством для забезпечення релігійних прав ув’язнених та засуджених різних категорій.

Цей захід стане важливою подією у часі підготовки конгресу ООН щодо Запобігання злочинності та кримінального правосуддя (Бразилія, 2010).

У Конференції братимуть участь члени робочої групи Міжнародної Католицької Комісії В’язничної Душпастирської Опіки (ICCPPC) “Area Juridica”, що є цінним інструментом для віднайдення найкращого соціального-правового та духовного підходу до питання опіки особами під арештом, засудженими та звільненими після ув’язнення.

Церква намагається служити усім людям, як чинив Господь, особливо уважний до найбільш нужденних, із якими Ісус ототожнював Себе: «Я був у темниці, і ви відвідали Мене» (Mт. 25:36). Частина пастирської місії Церкви – захищати права людини й долати різницю між літерою й духом цих прав. Святіший Отець Венедикт XVI заохочує усіх вірних словами: «Ми повинні змагатися за більшу повагу до гідності утримуваного під вартою». Це послужить особистою нагодою, «щоб у цьому служінні, наші власні очі були відкриті до чудес, які Бог робить для нас щодня (cf. Deus Caritas Est, 18)». Збільшення кількості тяжких злочинів й навіть актів тероризму не означає, що від засуджених суспільство має відгородитися мурами й «викинути ключі», ставитися без пошани до їхньої людської гідності.

УГКЦ набула статусу дійсного членства в ІССРРС на ХІІ Конгресі організації у Римі 2007 року. Конгрес закликав єпископські конференції Католицької Церкви усього світу звернути увагу на проблеми тюрем пов’язані з дітьми у конфлікті із законом, особами із психічними розладами, людьми похилого віку, нужденними, зростаючим числом іноземних мігрантів у тюрмах.

диякон Костянтин Пантелей

референт Відділу для пенітенціарної системи України

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.