«Шукаю священиків, які би мали місійного духа»: Владика Святослав (Шевчук) про своє служіння в Аргентині. 22.05.09

«Наша Церква в Україні переходить на цілковито новий етап свого існування і розвитку, тобто вона починає бути осердям нашої Церкви, яка є розпорошена по цілому світі. Навіть більше, стає здатною допомагати нашим єпархіям за кордоном. Досі така поміч здійснювалася на рівні духовенства… Тепер, на цьому новому етапі нашого церковного життя, мабуть, вже черга дійшла до єпископату», – сказав в інтерв’ю для радіо «Воскресіння» Владика Святослав (Шевчук), Єпископ-помічник єпархії Покрови Пресвятої Марії в Буенос-Айресі, говорячи про свою оцінку того факту, що з України призначено кандидата для єпископського служіння за кордоном. Це, за словами Владики Святослава, є свідченням того, що Церква в Україні, як матірна Церква, вже може допомогти організовувати церковне життя не лише на парафіяльному, а й на єпархіальному рівні.

Відтак в інтерв’ю співрозмовники обговорили головну проблему в житті нашої Церкви в Аргентині – брак священиків. Сьогодні в цій країні, згідно з парафіяльними списками, є 160 тисяч українців греко-католиків, які розпорошені по всій території Аргентини (за площею вона в чотири рази більша від України). Такій кількості наших вірних надають духовну опіку всього 17 священиків, хоча парафій є близько 50. «Є дуже багато молодих хлопців, які хочуть стати священиками. Є багато покликань, але немає кому кликати. Отож, моїм завданням буде кликати, а відтак будемо серйозно застановлятися, як ці покликання реалізувати», – сказав Єпископ-помічник єпархії Покрови Пресвятої Марії в Буенос-Айресі, говорячи про заходи, які він буде робити, щоб цей недолік виправити. Одним із таких заходів є створення власної семінарії в Аргентині. Крім того, за словами Владики Святослава, після певного періоду виховання семінаристів, їх можна послати на навчання в Україну чи до римських колегій та інституцій. «Зважаючи на такі великі душпастирські потреби, я звертався, звертаюся і буду звертатися за допомогою до наших єпископів в Україні і шукаю священиків, які б мали місійний дух та були готові вирушити на місійну діяльність до Аргентини», – наголосив Владика Святослав.

Серед інших першочергових завдань, які потрібно буде вирішувати вже тепер, на думку Єпископа-помічника, є знайомство. «Ставлю собі завдання відвідати кожну українську громаду, кожну українську спільноту», – сказав Владика Святослав.

Інтерв’ю Владики Святослава (Шевчука) для радіо «Воскресіння» можна прочитати на нашій веб-сторінці за цим посиланням: www.ugcc.org.ua/677.0.html.

Довідка

У вівторок, 7 квітня 2009 року, у день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові відбулася архиєрейська хіротонія Преосвященного Владики Святослава (Шевчука), Єпископа-помічника єпархії Покрови Пресвятої Марії в Буенос-Айресі. Рішення про призначення отця д-ра Святослава Шевчука, ректора Львівської духовної семінарії Святого Духа, Єпископом-помічником єпархії УГКЦ в Аргентині, уділяючи йому титулярний престол Castra di Galba, було оприлюднено одночасно у Ватикані та Україні 14 січня 2009 року.

Для здійснення хіротонії до Львова прибули: Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій у Грузії Архиєпископ Клавдіо Гуджеротті, 18 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону, єпископи Римо-Католицької Церкви в Україні, священики та миряни. Учасниками спільної молитви були представники обласної та міської влади.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.