Опубліковано Благовісник Глави УГКЦ за 2008 рік . 14.05.09

Побачив світ восьмий номер видання «Благовісник Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара», у якому зібрано офіційні матеріали УГКЦ за 2008 рік. До того часу вже були опубліковані номери Благовісника за 2001-2007 роки.

Із Вступного слова Блаженнішого Любомира до другого номера Благовісника дізнаємося історію видання. «Випуск Благовісника, – пише Глава УГКЦ, – започаткував святої пам’яті Митрополит Йосиф (Сліпий), а пізніше продовжив Блаженніший Мирослав Іван Любачівський. Починаючи з 1965 pоку, це важливе для історії нашої Церкви видання з’являлося щороку (іноді декілька разів на рік) аж до 1988 року. У зв’язку зі змінами, які відбувалися на матірній території нашої Церкви, в Україні, видання Благовісника було призупинено. Для того, щоб хоч частково заповнити прогалину, в 1998 році «в межах» Благовісника було видано збірник «Рішення і постанови Синодів Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 1989 – 1997 років» (в цей час на Синодах головував Владика Любомир)».

Благовісник за 2008 рік традиційно вміщує такі розділи: «Документи Апостольської Столиці» (послання Святішого Отця Венедикта XVI з різних нагод, слово Святішого Отця Венедикта XVI до греко-католицьких єпископів з України з нагоди завершення візиту «Аd limina apostolorum» та вітання Папи Венедикта XVI для Блаженнішого Любомира з нагоди 50-річчя священства), «Документи Патріаршого Синоду Єпископів УГКЦ 2008 року» (постанови, звернення, листи), «Документи Верховного Архиєпископа УГКЦ» (звернення, послання, листи, грамоти, декрети та проповіді), «Документи Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ 2008 року» (постанови, послання, звернення), «Документи Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій», «Хроніка подій року». Доповненням до перелічених матеріалів слугує додаток із кольоровими фотографіями, які ілюструють найважливіші події у 2008 році.

Найбільшим є розділ «Документи Верховного Архиєпископа УГКЦ». Матеріали у ньому згруповані за такими підрозділами: «Нові єпископи УГКЦ», «Трибунал Верховного Архиєпископа УГКЦ», «Патріарша курія УГКЦ», «Патріарші комісії та відділи», «Патріарший центр у Києві», «Надання ставропігії», «Відзначення», «Листування» та «Звернення, промови і проповіді».

Охочі ознайомитися із цим виданням можуть звернутися до державних обласних бібліотек (їм розіслано всі попередні номери Благовісника і невдовзі вони отримають число за 2008 рік) або їх придбати у книгарні на Святоюрській горі у Львові.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.