Греко-католицькі єпископи Європи зустрічаються в Ужгороді.13.05.09

«Звичайно наші з’їзди мають подвійний характер: ми, якщо є така можливість, збираємося у чудотворних місцях, щоб разом відбути спільне паломництво і мати нагоду для спільної молитви; іншою метою є бажання краще пізнати традицію Східної Церкви. Для цього останніми роками ми застановляємося над Святими тайнами. Цього року будемо концентрувати нашу увагу на Тайні священства», – для Департаменту інформації сказав Блаженніший Любомир, розповідаючи про цьогорічний з’їзд греко-католицьких єпископів Європи, який відбувається в Ужгороді з 12 по 14 травня. Іншим завданням таких з’їздів, за словами Предстоятеля УГКЦ, є творення нагоди бути разом, «адже ми (єпископи УГКЦ, – авт.) в Україні маємо свій Синод, служимо на своїй землі, а натомість деякі єпископи є самі». «Разом роздумуємо, яке є їхнє завдання, як вони мають ділитися своєю східною духовністю із єпископами Римо-Католицької Церкви», – сказав щодо цього Блаженніший Любомир.

6 – 11 червня 2005 року відбулася проща представників греко-католицьких Церков Західної Європи до Італії, гаслом якої стало: «Християнські коріння Європи. Паломництво до джерел». Упродовж шестиденного паломництва його учасники відвідали Рим, Ґроттаферату, Монтекасіно, Амальфі та Барі. Головним місцем зустрічі став паломницький будинок «Салезіанум» поблизу Рима. «Саме під час цього паломництва зродилася думка щороку проводити подібні зустрічі греко-католицьких єпископів Європи, на яких обговорювати теми спільного зацікавлення», – розповів Блаженніший Любомир. Тому з’їзд в Ужгороді відбувається вже вшосте.

Як повідомляє веб-сторінка Мукачівської греко-католицької єпархії www.mgce.uz.ua, на зустріч прибули єпископи з 14 країн Європи: Греції, Словаччини, Чехії, Румунії, Болгарії, Сербії, Білорусі, Угорщини, Італії, Франції, Польщі, Німеччини, Кіпру і України.

Упродовж свого перебування на Закарпатті владики разом з священиками відслужать три Божественні Літургії:

• 12 травня, о 18.00 у Вознесенському соборі м. Хуст;

• 13 травня, о 18.00 в Успенському соборі м. Мукачева;

• 14 травня, о 18.00 у Хрестовоздвиженському катедральному соборі м. Ужгорода.

Крім того, 14 травня, о 15.45 відбудеться освячення пам’ятника Виходу з підпілля Мукачівської єпархії поблизу каплиці Розпяття на Кальварії в м. Ужгороді.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.