Результати семінару в’язничних душпастирів УГКЦ . 06.04.09

Як ми раніше повідомляли від 30 березня до 2 квітня, у Реколекційному центрі Львівської архиєпархії, проходив навчальний семінар на тему «Душпастирська психологія в’язничного служіння» священиків УГКЦ. Загальне число учасників тренінгу сягнуло 47 осіб (включно з офіцерами соціально-психологічної служби установ у Львівській області).

В результаті навчання з питань душпастирської та пенітенціарної психології, пенітенціарної педагогіки учасники тренінгу довідалися про витоки девіантної поведінки та причини суспільної психопатології, про обставини ув’язнення та вплив їх на особу, релігійно-суспільний та особистісний аспекти пенітенціарного душпастирства.

Праця в п’яти групах, відповідно до специфіки пенітенціарних закладів, допомогла виробити головні методичні засади душпастирства для осіб у попередньому ув’язненні (слідчі ізолятори), у праці із засудженими жінками, неповнолітніми, особами неодноразово засудженими до позбавлення волі та довічниками.

Більшої ефективності розвитку співпраці Церкви і Пенітенціарної Служби України надала участь у тренінгу офіцерів-психологів Управління держдепартаменту у Львівській області під керівництвом пана Мирослава Демківа. Пенітенціарні служачі та члени їх родин потребують уваги Церкви. І це не є вже стисло завданням лише капеланів, але також єпархіальних парафій. Окрема сесія семінару зосередилася на супроводі осіб після звільнення та допомозі у реінтеграції їх у суспільство. Напрацювання цього тренінгу в’язничних священиків стануть ядром підручника для пенітенціарного душпастирства.

На думку отця Ярослава Стороняка, священика Перемисько-Варшавської Митрополії УГКЦ, обмін душпастирським досвідом, перебування разом у часі навчання витворює важливе для в’язничного душпастиря відчуття спільноти капеланів. “Особливо цінним є також участь тут семінаристів духовної семінарії, бо ми повинні дбати про майбутнє” – сказав отець Ярослав.

Навчальні збори у Брюховичах закінчилися розглядом прерогатив розвитку пенітенціарної душпастирської місії УГКЦ. На думку капеланів, цей вид душпастирства набуває відповідних рис та потребує спеціального рішення Синоду Єпископів УГКЦ щодо створення відповідної комісії. Пропозиції капеланських зборів будуть передані незабаром на розгляд Синоду.

“Духовне наповнення наших капеланських зборів було звершено молінням Утрені з каноном Св. Андрія Критського. Ця молитва, є дуже цінним надбанням Церкви. Вона якнайближче веде нас до оздоровлення від гріха через покаяння у часі Великого Посту” – поділився своїм переживанням священик Бучацької Єпархії о. Андрій Лемчук.

 

Для Департаменту інформації д-н Костянтин Пантелей

референт в’язничного служіння УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.