Ватикан: За гуманну соціально-екологічну політику розвитку! 6.04.09

Архієпископ Целестіно Мігліоре (Celestino Migliore), постійний спостерігач Святого Престолу при штабквартирі Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Нью Йорку, 4 квітня цього року, висловив критику, щодо механізмів впровадження у життя Декларації тисячоліття ООН („Millenium Development Goals”).

Зменшення на половину, населення що страждає від крайньої нужди та голоду, боротьба з поширенням ВІЛ/СНІДУ, малярії та інших інфекційних захворювань глобального масштабу, покращення захисту довкілля та інші благородні цілі, що містяться в декларації – не можуть бути осягнуті в негуманний спосіб, зокрема на основі запобігання дітонародження.

Представник папи при Комісії населення та розвитку ООН констатував, що зростання населення в країнах, які розвиваються розцінюється як перешкода до осягнення “цілей тисячоліття”. Вищий достойник Ватикану засудив як цинічні – подвійні стандарти, коли промислово розвинуті країни стараються збільшити власний рівень дітонародження і водночас зменшити його в країнах, що розвиваються. Замість того, щоб ставити акцент на контроль за дітонародженням, індустріально розвинуті країни мають краще виконувати свої зобов’язання щодо країн третього світу у сфері освіти, праці, охорони здоров’я, доступу до питної води та розбудови інфраструктури. Гуманна політика розвитку має основуватись на виконанні саме цих завдань – підкреслив архієпископ Мігліоре.

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ із питань екології

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.